Mačkare

Autor: Administrator , 26. 2. 2020.

Mačkare u Gackoj dolini su stoljećima stara tradicija koja laganim korakom ulazi i u našu školu. Nakon što su prošlogodišnji maturanti ekonomskog usmjerenja sa svojom razrednicom prof. Gordanom Žubrinić na jednom satu razrednika napravili svoju maškaradu, ove godine se ta priča počela lagano širiti. Evo kako je to izgledalo jučer u očima naših učenika.

„I ove je godine nastavljena tradicija obilježavanja fašnika u SŠ Otočac. Maskirali su se učenici od 1. do 4. razreda zanimanja Ekonomist, a nadamo se da će se dogodine maskirati svi učenici. Bilo je tu svakakvih likova: liječnika, vojnika, staraca, vještica, Pipi Duge Čarape i drugih. Po starom fašničkom običaju zasladili smo se krafnama. Do slijedeće godine pozdravljaju vas maškare SŠ Otočac.“

Magdalena Marković, I. EK

„Ludi luduju svaki dan, a pametni samo na fašnik- tako kažu u Samoboru. Međutim i mi u Otočcu povodimo svoju tradiciju maskiranja, pa su se tako danas učenici SŠ Otočac zanimanja Ekonomist maskirali. Prvotno su bili u planu 1. i 3. razredi i njihove razrednice prof. Gordana Žubrinić (koja je lani i bila inicijator školskih mačkara) i Vlatka Gašparović koja je ideju objeručke prihvatila, ali kako se dobar glas daleko čuje i ostali ekonomisti su se uključili. Bilo je tu baba, drakula, vojnika, vještica, mafijaša, liječnika, Pipi Dugih Čarapa i ostalih likova. Ni profesori nisu zaostajali, te su simpatičnim maskama podržali učenike.“

Tea Jambrešić, III. EK