Svijeća za Vukovar

Autor: Administrator , 19. 11. 2013.

Dan 18. studenog obilježava se kao Dan sjećanja na žrtvu Vukovara. Kao i proteklih godina i ove godine, učenici SŠ Otočac, zapalili su svijeće u sjećanje na žrtvu grada heroja-Vukovara.

Svim okupljenim učenicima i zaposlenicima škole prigodnim riječima o obilježavanju 22. obljetnice Spomen akcije sjećanja na Vukovar, pod nazivom „I u mom gradu Vukovar svijetli“ obratila se učenica 4. gimnazije Mia Kovačević, koja je ujedno i pozvala na minutu šutnje za sve stradalnike Vukovara i Domovinskog rata. Nakon toga obratio se i otočki župnik mons. Tomislav Šporčić koji je molitvom dao pijetet provedbi navedene spomen akcije.

Ravnatelj škole pozvao je sve okupljene da krenu u mimohod i postavljanje upaljenih svijeća na predviđeno mjesto u školskom vrtu.

U svojoj  Priči o gradu, Siniša Glavašević je napisao:

„ Kome ostaviti grad?

Tko će mi ga čuvati dok mene ne bude, dok se budem tražio po smetlištima ljudskih duša, dok budem onako sam bez sebe glavinjao, ranjiv i umoran, u vrućici, dok moje oči budu rasle pred osobnim porazom? Tko će čuvati moj grad, moje prijatelje, tko ce Vukovar iznijeti iz mraka? Nema leđa jačih od mojih i vaših, i zato, ako vam nije teško, ako je u vama ostalo još mladenačkog šaputanja, pridružite se.“

Osamnaestog studenog cijela Hrvatska  se ujedinila. Nije joj bilo teško. Ujedinili su se i stari i mladi,oni u kojima je ostalo još mladenačkog šaputanja i oni u kojima je ono već odavno iščeznulo. Svaka svijeća gorjela je za Vukovar i zbog Vukovara. Vukovar je iznesen iz mraka.

Dario Eror