Pozvani smo na državni LiDraNo!

Autor: Administrator , 11. 3. 2014.

Na mrežnim stranicama Agencije za odgoj i obrazovanje (AZOO) objavljen je popis radova koje su članovi prosudbenih povjerenstava odabrali i pozvali na državnu Smotru LiDraNo 2014. Na popisu pozvanih našle su se Srednja škola Otočac, OŠ dr. Franje Tuđmana Korenica i Srednja škola Plitvička jezera!

Na državnu smotru u Primošten pozvana su tako dva rada otočkih srednjoškolaca i njihovih mentorica, prof. Slavice Francetić i prof. Snježane Orešković. U kategoriji literarnih radova srednjih škola u Primošten će ići učenica 2. razreda gimnazije Iva Kostelac (kojoj neki već tepaju „naša mala spisateljica“) i njena mentorica prof. Francetić jer se Ivina priča „Zora“ našla među 17 odabranih radova za, rekli bismo, veliko finale. Veliki je to uspjeh i pravi poticaj nadarenoj gimnazijalki da i dalje brusi to svoje vješto pero.

U kategoriji skupnih scenskih nastupa srednjih škola na državnu smotru u Primošten pozvano je 10 predstava iz cijele Hrvatske, a među njima je i predstava „Moj ča umišen od kljetve, zemlje i tepline“ koju su pripremili otočki gimnazijalci pod mentorstvom prof. Snježane Orešković. Gabrijela Marković, Lidija Božić, Luka Kraljić, Katarina Bižanović, Sara Janković, Ivan Orešković, Elena Čapljak, Patricia Devčić i Tomislav Krznarić. Tako je to već treća godina zaredom da je prosudbeno povjerenstvo prepoznalo mentorski rad prof. Orešković, a prošle je godine otočka predstava bila i posebno pohvaljena kao najbolja među najboljima.

Ličko-senjska županija ima svoga predstavnika i među 45 pozvanih na državnu Smotru LiDraNo u pojedinačnom scenskom izrazu srednjih škola, a to je monolog Munchasen učenika 3. razreda Srednje škole Plitvička jezera Mathiasa Mandića, čija je mentorica prof. Željka Brozović. Pisac monologa je prof. Ante Kovač.

U kategoriji skupnog scenskog nastupa osnovnih škola na državnoj razini među 21 odabranim radom natjecat će se Prvi poljubac autora Mirka Sankovića u izvedbi Igora i Maše Žakula, učenika OŠ dr. Franjo Tuđman iz Korenice, čiji je mentor prof. Ante Kovač. Iz iste škole je pozvan (među 50 ukupno) i predstavnik u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa, a to je učenik 7. razreda Marko Ugarković s monologom Mjesec ljubavi. Mentor je, pogađate, prof. Ante Kovač.

U ostalim kategorijama odabir je zaobišao Ličko-senjsku županiju, pa ćemo im poželjeti više uspjeha dogodine, a odabranima čestitamo i želimo što bolji rezultat na državnome natjecanju.

Državna Smotra LiDraNo održat će se od 23. do 27. ožujka u Primoštenu, pri čemu su za osnovnoškolce rezervirani dani od nedjelje do utorka, a za srednjoškolce od utorka do četvrtka. Svi će sudionici biti smješteni u Hotelu Zora gdje će se odvijati i cjelokupni program Smotre za sve izraze.

M.K.G.