Srednja škola Otočac na Sajmu poslova

Autor: Administrator , 11. 11. 2015.

Vrlo uspješno predstavljanje na 8. Sajmu poslova u Gospiću imala je i Srednja škola Otočac. Sajam poslova u prostorijama Kulturno-informativnog centra otvorio je ministar rada Mirando Mrsić, koji je ponajviše govorio o uspješnosti mjera aktivnoga zapošljavanja u posljednje četiri godine.

Kako su posjetitelji sajma bili mahom učenici srednjih i osnovnih škola, brojni osnovnoškolci prilazili su štandu naše škole i raspitivali se o mogućnostima školovanja, a ponajviše o zanimanju šumarski tehničar. Informacije su mogli čuti iz prve ruke, od učenika (Margareta Rubčić, 4. šum., Ante Dujmović, 3. šum., Antonio Grahovac, 4. šum.) koji se i sami školuju za šumarskog tehničara, te od profesora šumarskih predmeta, dipl. ing. Edija Šopa.

Osim popratnih materijala na štandu, pripremljene su i dvije prezentacije koje su kontinuirano prikazivane na platnu, a sažeto su nudile osnovne informacije o obrazovnim programima: četverogodišnjima – općoj gimnaziji, programu ekonomist, poslovni tajnik i šumarski tehničar, te trogodišnjima – zanimanjima prodavač, autolimar, strojobravar, automehaničar, elektromehaničar i autoelektričar.

Od 2004./2005. Srednja škola Otočac ima odobrenje Ministarstva za izvođenje programa za stjecanje srednje stručne spreme u području rada poljoprivreda, a radi se o zanimanjima poljoprivredni gospodarstvenik, stočar, ratar i cvjećar.

U Srednjoškolskom obrazovanju odraslih ponuđeni su svi programi iz redovnog obrazovanja, a povrh toga i 4-godišnji program za zanimanje elektrotehničar, bilo za stjecanje srednje školske stručne spreme, bilo za prekvalifikaciju.

Također Srednja škola Otočac provodi program usavršavanja za zvanje računalnog operatera u trajanju od 115 sati i program učenja stranog jezika na A1 i A2 razini od 140 nastavnih sati. Prezentacija obrazovanja odraslih sadržavala je i detaljne informacije o cijenama školarine, tj. upisnini, cijenama razlikovnih ispita i programa usavršavanja.