KAko ODRAsTi

Autor: Administrator , 14. 12. 2015.

Grupa učenika Srednje škole Otočac, sastavljena od predstavnika svih razreda ekonomskog programa, i grupa učenika Gimnazije Gospić provele su vikend u Zadru, od 11. do 13. prosinca 2015., u sklopu projekta KAko ODRAsTi - edukacija i osposobljavanje mladih za prijenos znanja o održivom razvoju turizma".

S učenicima su bile profesorice ekonomske grupe predmeta Gordana Žubrinić i Vlatka Gašparović iz Srednje škole Otočac i profesor geografije u Gimnaziji Gospić Martin Potnar.

Nositelj projekta je Hrvatski ferijalni i hostelski savez, a financira ga Ministarstvo obrazovanja, znanosti i sporta.Ovaj je savez poznat kao nositelj omladinskog turizma u RH koji kontinuirano razvija i unaprjeđuje kvalitetu života mladih putem putovanja i kvalitetnog organiziranja njihovog slobodnog vremena. I ovim projektom promiče i razvija omladinski turizam i širi turističku kulturu mladih u Hrvatskoj.

- U sklopu projekta Omladinski hostel Zadar ugostio je otočke ekonomiste i gospićke gimnazijalce s ciljem prijenosa znanja putem izvaninstitucionalne edukacije učenika o mobilnosti mladih, hostellingu, turističkoj kulturi i održivom razvoju turizma. Marljivi  učenici su uz pomoć teorijskog znanja iz geografije, povijesti, hrvatskog jezika i biologije aktivno  sudjelovali tijekom edukacije o održivom razvoju turizma, turističkoj kulturi i turističkoj mobilnosti mladih. Ovim putem zahvaljujemo se na nizu edukacija dr. sc. Ružici Vuk, docentica na Geografskom odsjeku Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, kao i svim sudionicima, rekla nam je voditeljica projekta Mia Veličković.

- Puni smo dojmova, moram priznati da su nas naša djeca ugodno iznenadila veliko spremnošću za komuniciranje. Svi smo oduševljeni, rekle su nam naše profesorice. Program je bio osmišljen kao niz edukacija u kojem su se smjenjivale radionice i poticane rasprave o zadanim temama. Nova iskustva i spoznaje nakon povratka u školsku sredinu prenijet će i ostalim razrednim kolegama.