Prva VIP SUBOTA u Đačkom domu Fortica

Autor: Administrator , 24. 4. 2016.

Učenički dom Fortica ove je subote bio mjesto održavanja jednog posve novog događaja u Otočcu. Riječ je o održavanju prve večeri projekta VIP SUBOTE.

Učenici Srednje škole Otočac udružili su snage na poticaj prof. Snježane Jovanić te zajedničkim trudom i naporima odlučili osmisliti događaj koji obiluje inovativnošću te kulturnim i zabavnim sadržajima.

Najbitnija stvar koju treba naglasiti jest to da je ovo prvi put da je samostalni aktivizam mladih u zajednici uspio uroditi plodom i realizirati sve planove koji su se u početku činili kao popis lijepih želja.

Ideja za ovaj projekt nastala je iz svojevrsnog revolta mladih na društvene, zabavne i kulturne događaje u gradu Otočcu kojih vikendom svakako nedostaje. Cilj projekta je ponuditi alternativno rješenje svima onima koji vikendom ne izlaze na poznata mjesta namijenjena za noćni provod, ponuditi im neki događaj na koji će moći izići subotom navečer, ali i privući sve one koji su željni sadržajnije zabave u smislu da prije subotnjeg izlaska dođu u Učenički dom te podrže one koji rade na realizaciji ovog projekta.

Prvu večer projekta organizirali su učenici IV. razreda opće gimnazije kao oproštaj od škole i profesora. S obzirom na to da su ovu subotu oni bili glavni, iskoristili su taj trenutak moći da prvu večer posvete svojoj razrednici, prof. Ljiljani Jergović, od koje se uskoro rastaju. Daljnju organizaciju Vip subota prepustit će mlađim srednjoškolskim generacijama.

Od početne ideje pa do održavanja prve večeri projekta protekla su dva tjedna. Za početak su se učenici prema vlastitim afinitetima i hobijima podijelili u službe koje su zadužene za organizaciju pojedinog dijela večeri, pa su tako u organizaciji sudjelovale novinarska, likovna, grafička, filmska, glazbena i tehnička služba. Tek kada su sve službe obavile sve planirane zadatke, moglo se pristupiti probama za prvu večer.

Učenici su se prve večeri predstavili izvedbama na klaviru i gitari, vokalnim izvedbama te glumom. Najviše simpatija publike pobrale su Mia Majer i Uršula Čulinović koje su se predstavile čakavskim dijalogom, ali ništa manje oduševljenje publike nije izazvala ni Dora Burić izvedbom pjesama Jedina Toše Proeskoga i Cesarica Olivera Dragojevića u pratnji Martina Vučića na gitari i Dominika Benčića na električnoj gitari. Dominik Majnarić izveo je na gitari pjesmu Gun's N' Roses Knocking on heavens door, dok su klavirsko umijeće pokazali Lucija Vrban (Beatles – Yesterday), Antonela Milinović (J.F. Burgmuller – Arabesque), Lara Lončar (Pachelbel – Canon), Karlo Kvaternik (Imagine Dragons – Demons) i Marija Brajković (F. Chopin – Polonaise).

Novinarska služba je prije i nakon završetka večeri provela video anketu među posjetiteljima večeri. Svi oni koji su dolazeći u Učenički dom bili skeptični  prema onome što ih očekuje, nakon završetka su izišli s osmjehom i puno sigurnije stali pred kameru te iskazali svoje zadovoljstvo.

Projekt VIP SUBOTE ovom prvom večeri svakako ne staje, već je dobio poseban zamah te ohrabrio sve učenike koji sudjeluju u organizaciji.

Sada moramo dati malo vremena mlađim generacijama da od maturanata preuzmu upravljačku palicu, ali svakako uskoro možemo očekivati vijest o održavanju druge večeri ovoga projekta. Uopće ne treba sumnjati da će program biti zanimljiv i originalan.

Dario Eror, učenička press služba