Svjetski dan voda: Naši gimnazijalci upotpunili otvorenje izložbe Rijeke Hrvatske

Autor: Ivanka Kranjčević-Orešković, 22. 3. 2011.

Na Svjetski dan voda, 22. ožujka 2011. godine, u organizaciji Hrvatskog centra za autohtone vrste riba i rakova krških voda upriličeno je otvorenje izložbe 'Rijeke Hrvatske' autora Gorana Šafareka  i Tomislava Šolića u izložbenoj dvorani Gackog učilišta.

Naši učenici program otvorenja upotpunili su bogato dokumentiranom prezentacijom o rijekama Hrvatske, njihovim obilježjima i o opasnostima koje prijete vodenim ekosustavima. Prezentaciju su pripremili Marin Garković i Krsto Marković, učenici 2. razreda gimnazije, sa svojim mentorom, profesorom geografije Milanom Glušcem.

Izložba je dio istoimenog nacionalnog projekta za zaštitu hrvatskih rijeka kojim se hrvatska javnost informira o rijekama, ali se i najavljuje monografija 'Rijeke Hrvatske', koja će na 200 stranica dostojno predstaviti 80 hrvatskih rijeka. Na izložbi je fascinantnim  fotografijama predstavljeno 11 hrvatskih rijeka, Mura, Drava, Kupa, Dobra, Mrežnica, Zeleni vir, Kamačnik, Krupa, Krčić, Zrmanja i Gacka. Izložba u Gackom učilištu otvorena je do 25. ožujka.  M.K.G.

Prezentaciju o rijekama Hrvatske možete pogledati u priloženom dokumentu.

Foto-galerija.

Priloženi dokumenti:
RIJEKE_HRVATSKE.ppt (15.23 MB)

Autor: Ivanka Kranjčević-Orešković, 22. 3. 2011.

Prezentaciju o rijekama Hrvatske možete pogledati u priloženom dokumentu.

Foto-galerija.

Priloženi dokumenti: