JAVNI POZIV ZA DODJELU NAGRADE ZA KRATKU PRIČU O DOMOVINSKOM RATU

Autor: Adela Rukavina, 5. 2. 2021.

Ministarstvo hrvatskih branitelja je na svojoj mrežnoj stranici objavilo treći Javni poziv za dodjelu nagrade za kratku priču o Domovinskom ratu.

Pravo sudjelovanja na Javnom pozivu za kratku priču o Domovinskom ratu imaju svi učenici srednjih škola u Republici Hrvatskoj, a Javni poziv otvoren je od 2. veljače do 4. ožujka 2021.

Svrha i cilj ovoga Javnog poziva je očuvanje sjećanja i promicanje vrijednosti Domovinskog rata na temelju Programa Vlade Republike Hrvatske za mandat 2020.–2024., Provedbenog plana Ministarstva hrvatskih branitelja za razdoblje 2021.-2024. te Strateškog plana Ministarstva hrvatskih branitelja za razdoblje 2020.-2022., kroz afirmaciju pisane riječi te poticaj na promišljanje o značaju Domovinskog rata kod učenika srednjih škola.

Kako bi udovoljila uvjetima natječaja, kratka priča o Domovinskom ratu treba biti književno ostvarenje koje tematizira posredni, prepričani doživljaj Domovinskog rata ili događaj stvarne ili fikcijske naravi. Kratka priča može obrađivati samo jedan segment Domovinskog rata, ali i Domovinski rat u cijelosti.

Javni poziv objavljen je na mrežnoj stranici Ministarstva, u dijelu Aktualni javni pozivi. Pitanja vezana za javni poziv mogu se postavljati u roku 10 dana od dana objave Javnog poziva na e-adresi: prica@branitelji.hr .
Odgovori na pitanja bit će objavljeni na mrežnoj stranici Ministarstva u roku sedam dana od završetka roka za postavljanje pitanja.

U nastavku su poveznice na vijest o objavi Javnog poziva unutar kojega je poveznica na tekst Javnog poziva te obrazac prijave:

JAVNI POZIV ZA DODJELU NAGRADE ZA KRATKU PRIČU O DOMOVINSKOM RATU

Autor: Adela Rukavina, 5. 2. 2021.