BLUE FUTURE - ZAŠTITA SREDOZEMNOG MORA

Autor: Adela Rukavina, 7. 12. 2021.

Svjetska organizacija za zaštitu prirode WWF Adria Kino Mediteran su prije nekoliko dana započeli distirbuciju filma BLUE FUTURE, koji kroz priče troje mladih ljudi iz Hrvatske, Italije i Tunisa govori o važnosti Sredozemnog mora i njegove zaštite za našu budućnost.

Pozivamo Vas da osim učenika i nastavnika naše škole pogledate film kako bi dobili uvid u mogućnosti koje donosi plava ekonomija na Sredozemnom moru.

Marina je znanstvenica iz Baške Vode koja istraživanjem i razumijevanjem stanja škampa u Jadranu pomaže u uspostavljanju održivog gospodarenja tom vrstom.

Rania je poduzetnica koja je pokrenula ekoturizam na obalama Tunisa kako bi podržala lokalnu ekonomiju i tradiciju, a Simone je talijanski inženjer koji radi na razvoju tehnologije za dobivanje električne energije koristeći morske valove i struje.

Više možete pročitati OVDJE.

Film traje 35 minuta, a trailer za film možete pogledati OVDJE.

Film je uz jednostavnu registraciju dostupan za besplatno gledanje na platformi KINO MEDITERAN OD DOMA.

BLUE FUTURE - ZAŠTITA SREDOZEMNOG MORA

Autor: Adela Rukavina, 7. 12. 2021.

Više možete pročitati OVDJE.

Film traje 35 minuta, a trailer za film možete pogledati OVDJE.