ŠKOLSKA RAZINA KVIZA ZNANJA I KREATIVNOSTI "MREŽA ČITANJA"

Autor: Gorana Mandarić, 7. 12. 2021.

U petak, 3. prosinca održana je školska razina kviza znanja i kreativnosti „Mreža čitanja“ u kojem je sudjelovalo 39 učenika naše Škole, od kojih je 33 izborilo pravo sudjelovanja na regionalnoj razini. Među deset najboljih nalaze se i dvije naše učenice. To su Marija Biondić, s osvojenim sedmim mjestom, i Dolores Lavrnja, s osvojenim desetim mjestom.

Kvizu znanja pristupilo je 406 učenika iz cijele Hrvatske. Provedbeno povjerenstvo projekta odredilo je od ove godine prolaznost za školsku razinu -  60 % točno riješenih pitanja (točnije, 30 točnih odgovara od mogućih 50). Prema tome, natjecanje nastavlja 363 učenika pokazavši izvrsno znanje o romanu Jerka Mihaljevića „Putar i parizer“. Uz navedeno djelo za sljedeću razinu natjecanja učenici će čitati i roman Marine Vujčić „Susjed“.

Čestitke svim učenicima na izvrsnim rezultatima, a osobito plasiranima na regionalnu razinu kviza koja će se održati u ožujku.

ŠKOLSKA RAZINA KVIZA ZNANJA I KREATIVNOSTI "MREŽA ČITANJA"

Autor: Gorana Mandarić, 7. 12. 2021.