“BRINI O SEBI – BUDI DOBRO – proŽIVI COVID”

Autor: Dijana Nikšić, 16. 12. 2021.

Središnji državni ured za demografiju i mlade pokrenuo je projekt “BRINI O SEBI – BUDI DOBRO – proŽIVI COVID” koji za cilj ima pružanje psihološke podrške mladima u Hrvatskoj i očuvanje mentalnog zdravlja mladih za vrijeme pandemije koronavirusa.

Mladi iz srednjih škola iz raznih dijelova Republike Hrvatske istaknuli su i kako imaju  potrebu za razgovorom između ostalih tema i o mentalnom zdravlju sa stručnom službom koja djeluje unutar škole. No, većina je istaknula kako bi im anonimnim putem bilo lakše potražiti pomoć stručnjaka jer na taj način izbjegavaju osude iz okoline.

U sklopu projekta, pokrenute su telefonske linije za savjetovanje mladih u 20 hrvatskih županija i gradu Zagrebu.

Osim telefonskih linija, mladima je dostupna i adresa elektroničke pošte mladihr@psiholoska-komora.hr  na koju se mogu za obratiti pomoć anonimno psiholozima iz Hrvatske psihološke komore koji će odgovarati na upite i davati savjete mladima.

Ovaj vid pružanja podrške mladima nastao je u suradnji s portalom za mlade Mladihr.hr (projekt Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade) i Hrvatske psihološke komore dok telefonske linije osigurava Telemach Hrvatska.

Priloženi dokumenti:
Brosura_-_Brini_o_sebi-Budi_dobro-Prozivi_Covid.pdf (1.76 MB)

“BRINI O SEBI – BUDI DOBRO – proŽIVI COVID”

Autor: Dijana Nikšić, 16. 12. 2021.

Priloženi dokumenti:
Brosura_-_Brini_o_sebi-Budi_dobro-Prozivi_Covid.pdf (1.76 MB)