DRŽAVNA SMOTRA SIMULIRANOG SUĐENJA

Autor: Dijana Nikšić, 15. 3. 2022.

Srednja škola Otočac je ove godine prvi puta sudjelovala u projektu Smotre simuliranog suđenja, u polju Građanskog odgoja i obrazovanja.

Zbog velikog broja prijavljenih škola, svaka je škola imala samo jedan nastup.

Naša je Škola u finalnoj raspravi bila na strani branitelja Mate Marića, okrivljenika za nasilje u obitelji. Okrivljenik je bila Marija, sin okrivljenika - svjedok je bio Fran, a odvjetnički tim su uz Tomislava, činile i Lara i Paula. Naš tim je dobio pohvalu i samog suca Vrhovnoga suda, g. Mrčele, za dobru pripremu cijelog slučaja, a naročito završnog govora i odličan nastup našeg odvjetnika.

Cijela je smotra protekla u ugodnom i prijateljskom ozračju, bez natjecateljskog duha, s motom moramo biti najbolji što možemo. U istom je tonu bilo i suđenje, nastup svih ostalih ekipa, kao i sudaca. Cijeli je projekt osmišljen u svrhu učenja i zadovoljstva učenika, što je u konačnici i ostvareno.

Dio ekipe se već prijavio i za narednu godinu, a pozvani su svi učenici iz svih usmjerenja koji budu imali želju za nastupom. Vjerujemo da će opet biti lijepo i zabavno kao i ove godine.

Hvala ravnateljici što nam je omogućila uvjete za rad, svim nastavnicima na strpljenju tijekom priprema za Državnu smotru, kao i stručnoj službi na pomoći tijekom priprema.

Hvala predsjednici Općinskog suda u Gospiću, gđi. Dubravki Rukavina, koja nam je svojim stručnim savjetima uvelike pomogla u pripremama.

I na kraju čestitke mentorici Brankici Lukanić i našim učenicima: Mariji Rubčić, Tomislavu Bunjevčeviću, Lari Jakšić, Paoli Mataiji, Franu Podnaru, Tei Samardžić, Mateji Sertić i Doris Špoljarić na uloženom trudu i entuzijazmu i odličnoj prezentaciji naše Škole na Državnoj smotri simuliranih suđenja.

DRŽAVNA SMOTRA SIMULIRANOG SUĐENJA

Autor: Dijana Nikšić, 15. 3. 2022.

Zbog velikog broja prijavljenih škola, svaka je škola imala samo jedan nastup.