PROMETNA UČILICA - Natjecanje u poznavanju prometnih propisa za učenike osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj

Autor: Adela Rukavina, 13. 10. 2022.

Vezano uz realizaciju Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa u Republici Hrvatskoj za razdoblje od 2021. do 2030. godine u sklopu preventivno-edukativnih programa, a s ciljem poboljšanja ukupnog stanja prometne sigurnosti i smanjenja broja stradalih u prometu, ponajprije djece i mladih, Ministarstvo unutarnjih poslova i ove godine za sve učenike osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj organizira Državno natjecanje u poznavanju prometnih propisa.

Natjecanje se provodi u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja i tvrtkom Moj telekom d.o.o. iz Zagreba te uz potporu Hrvatske akademske i istraživačke mreže CARnet, a sufinancira se sredstvima Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa Republike Hrvatske.

Državno natjecanje provest će se od 1. listopada do 18. prosinca 2022. godine na web platformi Prometne učilice. Uz poučne sadržaje i pitanja za provjeru znanja obrađuje se veći broj tematskih cjelina i praktičnih situacija za sve skupine sudionika u prometu. Svi sadržaji prilagođeni su različitoj dobi školske djece i mladih. Ministarstvo unutarnjih poslova pripremilo je devet ispita za provjeru znanja.

Na natjecanju se vrednuje i nagrađuje znanje učenika iskazano na četiri ispita provjere znanja te iz poučnih sadržaja i vježbi o prometnim tematskim cjelinama. Učenici svojim znanjem mogu i školi i razrednom odjeljenju donijeti vrijednu nagradu i priznanje. Uz nagrade za znanje, i ove godine bit će dodijeljene posebne poticajne nagrade za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu učenika i to tri nagrade za najuspješnije osnovnoškolce te tri za srednjoškolce, kao i tri nagrade za njihove nastavnike i tri za profesore.
Prometna učilica dostupna je na web adresi https://ucilica.skole.hr, a sadržaji su bez ograničenja dostupni svima koje zanima prometna kultura. Za sudjelovanje na natjecanju učenici koriste svoje uobičajene AAI@EduHR podatke.
Više o natjecanju, pravilima natjecanja i brojnim nagradama za najuspješnije možete potražiti na web stranici Prometne učilice https://ucilica.skole.hr.

Autor: Adela Rukavina, 13. 10. 2022.