NATJEČAJ ZA IZLOŽBU FOTOGRAFIJA NA TEMU UPOZNAJ HRVATSKU!

Autor: Adela Rukavina, 25. 10. 2022.

Udruga Ponos domovine poziva zainteresirane učenice i učenike iz Hrvatske, polaznike Hrvatske nastave u Bosni i Hercegovini, susjednim državama s hrvatskom nacionalnom manjinom te iseljeništvu na sudjelovanje u nagradnom natječaju za izložbu fotografija na temu Upoznaj Hrvatsku.

Cilj i svrha natječaja je potaknuti sudionike na fotografiranje tema koje nas povezuju sa sadašnjom ili nekadašnjom domovinom. Pritom možda netko otkrije u fotografiji novi hobi, štoviše otkrije svoj prikriveni talent te nauči pozorno promatrati i uočavati zanimljive detalje u jednostavnim i svakodnevnim situacijama.

Uvjeti natječaja:

- Fotografije se šalju elektronskom poštom isključivo na Email adresu:  upoznajhrvatsku@ponosdomovine.hr

- Uz fotografije potrebno je ispuniti i poslati prijavnicu i suglasnost za objavu osobnih podataka koja se nalazi u prilogu natječaja

- Dopušteno je prijaviti maksimalno 2 (dvije) fotografije

- Fotografije moraju biti u jpg formatu, minimalne rezolucije 300 dpi-a i najmanje 2000 piksela

- Fotografije ne smiju biti skinute s interneta, tuđe i do sada objavljene

- Poslane fotografije ne vraćaju se autorima Natječaj je otvoren do 28. veljače 2023. godine, a o odabiru najboljih fotografija odlučit će stručni ocjenjivački sud u sastavu:

1. Branka Hlevnjak - povjesničarka umjetnosti i likovna kritičarka

2. Slavka Pavić - fotografkinja

3. Boris Jagačić - fotograf

Odabranih 25 fotografija objavit će se na Web i Facebook stranici udruge Ponos domovine te na prigodnim izložbama u inozemstvu i Hrvatskoj u periodu od travnja do srpnja 2023. godine. Za autore najuspješnijih fotografija osigurane su medalje i plakete te vrijedne nagrade naših donatora i sponzora!

Priloženi dokumenti:
Upoznaj_Hrvatsku_-_prijavnica.doc (43.50 KB)
Suglasnost_za_objavu_UH.docx (35.01 KB)

NATJEČAJ ZA IZLOŽBU FOTOGRAFIJA NA TEMU UPOZNAJ HRVATSKU!

Autor: Adela Rukavina, 25. 10. 2022.

Uvjeti natječaja:

- Dopušteno je prijaviti maksimalno 2 (dvije) fotografije