RADIONICA STOP ANIMACIJE

Autor: Dijana Nikšić, 29. 11. 2022.

Kadar-po-kadar ili stop-animacija (engl. Frame-by-frame, stop-motion) je tehnika animacije koja se koristi kako bi određeni objekt izgledao kao da se sam kreće. Između svakog snimljenog kadra, objekt se pomiče po malo, što stvara iluziju pokreta kada se serija kadrova prikaže kao jedna cjelina.

Uz pomoć mentora Nine, Dine i Siniše učenici su imali priliku sudjelovati u procesu stvaranja animacije koristeći se tehnikom stop motion čime su stekli razumijevanje o tome kako se iluzija filma može raščlaniti na pojedinačne slike te kako ritam i vrijeme pomažu u stvaranju pokreta. Radionice su osmišljene tako da svaki polaznik koristi tehničku opremu i potrošni materijal koji su mu dostupni: mobitel ili tablet i besplatnu aplikaciju za animaciju, novinski papir, škare, nađene objekte ili prirodne materijale. Naši učenici su se lego kockicama. Kombinirajući lego kockice učenici su izraditi animirane sekvence u koje su unijeli osobnost.

RADIONICA STOP ANIMACIJE

Autor: Dijana Nikšić, 29. 11. 2022.