KAMPANJA SADNJE STABALA „ZASADI STABLO, NE BUDI PANJ!“

Autor: Edi Šop, 1. 12. 2022.

Prvog dana prosinca učenici četvrtog razreda obrazovnog programa šumarski tehničar, u suradnji s gradom Otočcem, uključili su se u nacionalnu kampanju sadnje stabala "Zasadi stablo, ne budi panj!" koja je u Hrvatskoj službeno započela 21. studenoga u organizaciji istoimene udruge već četvrtu sezonu zaredom.

Napokon smo dočekali hladnije dane kada sadni materijal u potpunosti odbacuje lišće i moguće ga je izvaditi iz rasadnika. Odabrali smo naselja u okolici Otočca (Brlog, Prozor, Čovići, Ličko Lešće, Sinac, Ramljani) kao lokacije za sadnju sadnica medonosne autohtone malolisne lipe. Na navedenim lokacijama zasadili smo jedanaest sadnica visine do dva metra. Uz nastavnike stručnih predmeta obrazovnog programa šumarski tehničar, Augustina Jelušića i Edija Šopa, akcijom je koordinirala i Barbara Tonković, viša stručna suradnica za zelenilo i javne površine grada Otočca, a akciji u Ličkom Lešću pridružili su se Vedran Babić i Marijan Orešković, stručnjaci za šumarstvo.

Nakon što smo zasadili stabalca na području Prozora, Čovića i Ličkog Lešća, uputili smo se i na druge planirane lokacije, a sve s ciljem kako bi se sačuvao genofond malolisne lipe te revitalizirale i ozelenile javne zelene površine.

KAMPANJA SADNJE STABALA „ZASADI STABLO, NE BUDI PANJ!“

Autor: Edi Šop, 1. 12. 2022.