PRIREDBA POVODOM DANA ŠKOLE

Autor: Gorana Mandarić, 23. 12. 2022.

Škola je mjesto koje je nama i našim učenicima drugi dom. I ona ima svoj dan koji je potrebno dostojanstveno obilježiti. Njoj u čast organizirali smo svečanost u Gackom pučkom otvorenom učilištu Otočac kako bismo pjesmom, glumom i recitacijom pokazali samo jedan dio onoga čime se bavimo uz učenje.

Program je započeo himnom pjevačkog zbora koji su za ovu prigodu pripremile nastavnica Silvija Vašarević i gospođa Verica Dasović, uz glazbenu pratnju profesora Zvonimira Tonkovića i učenika Ivana Matasina. Izveli su još i pjesme Moj dom, Otok te Božić dolazi. Uslijedio je prigodni govor ravnateljice Škole Adele Rukavine i dodjela nagrada najboljima u literarnom natječaju Škrinjica školskih uspomena nastavnice Gorane Mandarić. To su Lana Majetić, Ivana Rukavina i Boris Lavrnja koji su u svojim radovima vratili školske uspomene i oživjeli radost djetinjstva. Svojim nastupom nikoga nije ostavio ravnodušnim ni Hrvoje Grahovac, učenik četvrtog razreda gimnazije, govoreći pjesmu Vinka Nikolića Razred bez đaka, kojeg je pripremala nastavnica Slavica Francetić. A potom je uslijedila prava čarolija. Učenici prvog razreda gimnazije, i to Karlo Vuković, Mihael Kostelac Jakovac, Kristina Dujmović, Luka Odorčić, Luka Žubrinić, Luka Vukelić, Ana Marković, Marta Fajdetić i Isabel Krema, izveli su ulomke iz predstave San Ivanjske noći velikog Shakespearea. Nakratko smo zaronili u jednu ljetnu toplu noć, i to onu najčudesniju, vilinsku koju kod nas nazivaju Ivanja. Zabave i smijeha nije nedostajalo za što je svakako zaslužna i njihova nastavnica Snježana Orešković. No, tu nije bio kraj našemu druženju. Voditeljice programa, Vanessa Orešković i Marija Mercedes Krema, uputile su nas u malu dvoranu Učilišta kako bismo razgledali izložbu fotografija, tematski vezanih za gačanski kraj, koju su priredili likovno nadareni učenici i njihova nastavnica Snježana Jovanić.

Zahvaljujemo ravnateljici Učilišta Nadi Avsec na suradnji i gostoprimstvu, ali i svim uzvanicima koji su svojim dolaskom uljepšali ovu svečanost i poduprli nas u ovome što radimo. Potrudit ćemo se i sljedeće godine organizirati takvo što, ma čak i bolje.

Kako je sve to izgledalo u podnevnim satima, pogledajte u galeriji fotografija.

PRIREDBA POVODOM DANA ŠKOLE

Autor: Gorana Mandarić, 23. 12. 2022.

Kako je sve to izgledalo u podnevnim satima, pogledajte u galeriji fotografija.