Maturante odlikaše primio gradonačelnik Mario Barković

Autor: Ivanka Kranjčević-Orešković, 14. 7. 2011.

Maturante koji su sve razrede srednjoškolskog obrazovanja završili s odličnim uspjehom, njihove razrednike prof. Gordanu Žubrinić (4. ekonomske), prof. Slavicu Francetić (zamijenila prof. Maru Krznarić, razrednicu 4. gimnazije), prof. Manju Kostelac-Gomerčić (4. elektro) i ravnatelja prof. Dinka Sekulu primio je otočki gradonačelnik Mario Barković sa suradnicima. Primanje u gradskoj vijećnici upriličeno je odmah nakon svečane podjele svjedodžbi u holu škole.

Gradonačelnik Barković poželio je odlikašima i dalje uspješno školovanje i poručio kako će im trebati puno energije, volje, strpljenja i znanja iz srednje škole. – Imajte na umu da je znanje potrebno, da ga treba dalje stjecati, bez obzira tko što mislio i rekao o tome, jer ćete drugačije ići kroz život sa znanjem koje sami steknete nego nekim drugim metodama, rekao je Barković. Potom je svima uručio knjige Povijest Otočke pukovnije, a na primanju se zahvalila učenica Kristina Maratović.

Kako se od nazočnih odličnih maturanata Ivana Francetića, Lane Orešković, Željka Škorića, Marije Fajdetić, Martine Jurković, Kristine Maratović i Jasmina Žunića moglo čuti, na studij odlaze u Zagreb ili Rijeku.   Radi se o zagrebačkom Fakultetu elektrotehnike i računarstva te Građevinskom fakultetu, riječkom Odjel za informatiku, kao i dvopredmetnom studiju povijesti i književnosti te povijesti i povijesti umjetnosti na Filozofskom fakultetu u Rijeci.    M.K.G.

Pogledaj fotografije: maturanti odlikaši kod gradonačelnika

Maturante odlikaše primio gradonačelnik Mario Barković

Autor: Ivanka Kranjčević-Orešković, 14. 7. 2011.

Pogledaj fotografije: maturanti odlikaši kod gradonačelnika