ŠKOLSKO NATJECANJE ŠUMARSKIH TEHNIČARA

Autor: Edi Šop, 8. 3. 2023.

U petak, 3. ožujka 2023. godine četvero je učenika obrazovnog programa šumarski tehničar odmjerilo znanja i vještine na školskom natjecanju iz svoje struke u devet modula, i to sedam teorijskih i dva praktična, u lijepo uređenom gradskom parku i dvorištu naše Škole. Nakon napete borbe, uz podršku nastavnika i razrednih kolega, najbolji je rezultat ostvario Alan Končar i time se plasirao na Državno natjecanje učenika strukovnih škola WorldSkills Croatia 2023. Čestitke Alanu na pobjedi, ali i ostalim natjecateljima, Jovani Mandić, Luciji Ladišić i Anti Stilinoviću

Razredni kolege pomagali su u pripremi poligona i provedbi natjecanja kao suci i voditelji modula na terenu.

Alan Končar:
„Na natjecanje sam se prijavio jer sam htio provjeriti svoja znanja i vještine iz stručnih predmeta. U teorijskom dijelu imao sam točne izračune u svim modulima osim u jednom. U praktičnom dijelu ostvario sam dobar rezultat pri okretanju vodilice, no greška pri izradi zasjeka dovela je do velikog gubitka bodova. Međutim, teorijski dio bio je dovoljno dobar da me dovede do pobjede. Čestitam ostalim natjecateljima na ostvarenim rezultatima, a ostatku razreda na pomoći pri organizaciji i provedbi natjecanja.“

Jovana Mandić:
„Na natjecanju sam se okušala u radu s motornom pilom. U tim modulima ostvarila sam najveći broj bodova. Iako sam tijekom čitavog natjecanja osjećala tremu i napetost, bilo mi je zadovoljstvo sudjelovati. Mlađim generacijama preporučujem da se okušaju u ovakvom tipu natjecanja jer je to nezaboravno iskustvo. Čestitke kolegi Alanu Končaru koji je ove godine imao najveći broj bodova te se plasirao na državno natjecanje.“

Lucija Ladišić:

„Volim stjecati nova iskustva, a koja mi je pružilo ovo natjecanje. Svaki modul odrađivala sam s mnogo entuzijazma. Iako sam u zadnjem modulu promašila smjer obaranja i izgubila puno bodova, to me nije obeshrabrilo. Četvrto mjesto moj je ponos. Iza njega stoji mnogo znanja i vještina koja su mi tijekom četiri godine prenijeli nastavnici šumarske grupe predmeta. Na tome sam im zahvalna. Jednog dana s ponosom mogu reći da sam zvanje šumarske tehničarke stekla u Srednjoj školi Otočac.“

Ante Stilinović:

„U natjecanje sam ušao dosta nesigurno. Možda od straha od lošeg rezultata. Ali kako je ono teklo, shvatio sam da nisam pogriješio sa svojom prijavom. Iako nisam pobijedio, stekao sam jedno golemo iskustvo koje bi svaki šumarski tehničar trebao iskusiti. Moduli su bili sadržajni, presjek znanja i vještina svih četiriju godina, savršena prilika da ponovim što sam do sada naučio.“

ŠKOLSKO NATJECANJE ŠUMARSKIH TEHNIČARA

Autor: Edi Šop, 8. 3. 2023.

Alan Končar:

Jovana Mandić: