DRŽAVNA SMOTRA SIMULIRANIH SUĐENJA

Autor: Dijana Nikšić, 14. 3. 2023.

Na Općinskom kaznenom sudu u Zagrebu je, u subotu 11. ožujka, održana 17. Državna smotra simuliranih suđenja, u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje.

Cilj smotre je učenicima dati uvid u zakonodavni sustav Republike Hrvatske te da usvoje vještine argumentiranja, dokazivanja i logičkog zaključivanja. Uz to uvježbavaju svoje sposobnosti javnog nastupa i vještine govorenja i jačaju samopouzdanje.

Na smotri je tema spisa za simulirano suđenje bilo obiteljsko nasilje. Spis za simulirano suđenje je izmišljen za potrebe Državne smotre simuliranih suđenja.

Na ovogodišnjoj Smotri sudjelovalo je devet učenika naše škole: Mateo Krznarić, Mateja Jurković, Ivan Klišanić, Mihaela Jurković, Sara Jovanović, Anja Vukmirović, Dorotea Jurković Rajačić, Helena Dubravčić i David Delić. Sveukupno na Smotri je sudjelovalo 20 škola, što znači 200 učenika i 20 mentora.

Učenici su bili jako zadovoljni ,a tko zna, možda ih upravo ovo iskustvo  potakne na studiranje prava pa da jednog dana i oni sami postanu odvjetnici i suci.

DRŽAVNA SMOTRA SIMULIRANIH SUĐENJA

Autor: Dijana Nikšić, 14. 3. 2023.