RADIONICA ZA AKTIVNOST MLADIH U LOKALNOJ ZAJEDNICI

Autor: Edi Šop, 25. 4. 2023.

Naši učenici danas su sudjelovali u još jednoj radionici OU Podum koja ih je, u sklopu ACF projekta Lokalne politike pod povećalom - praćenje provedbe Ciljeva održivog razvoja u lokalnim zajednicama, upoznala sa svojim programom rada, aktivnostima i projektima za mlade na području Grada i Županije.

Aktivno su sudjelovali u oblikovanju tematskih sadržaja za mlade, ispunjavanju anketnog obrasca i grupnom radu na temu SDG ciljeva. Također su dali svoje prijedloge za aktiviranje zajednice, a odnosili su se na povećanje projektnih aktivnosti u školi i izvan nje, izgradnju igrališta i bolju prometnu povezanost. Istraživali su i o akciji Od izvora do mora kojoj se pridružio i naš grad, a posebno je zanimljiva učenicima programa šumarski tehničar. Grad koji se najviše aktivira bit će nagrađen donacijom za sadnju drveća.

Naposljetku, pozivamo sve zainteresirane da nam se pridruže na konferenciji za mlade koja će se održati 6. svibnja u DVD-u s početkom u 16 sati gdje će i Srednja škola Otočac predstaviti prvu fazu svojeg projekta Školski vrt Srednje škole Otočac. Bilo bi nam drago vidjeti što veći broj mladih i odraslih uključenih u ovaj važan projekt održivog razvoja našeg grada.

RADIONICA ZA AKTIVNOST MLADIH U LOKALNOJ ZAJEDNICI

Autor: Edi Šop, 25. 4. 2023.