KNJIŽEVNOST, JEZIKOSLOVLJE I GLAZBA U PRIRODI I DRUŠTVU

Autor: Gorana Mandarić, 5. 5. 2023.

U petak, 28. travnja 2023. godine u Gackom pučkom otvorenom učilištu održana je festivalska aktivnost „Književnost, jezikoslovlje i glazba u prirodi i društvu“. Učenici trećeg i četvrtog razreda gimnazije nazočili su predavanju o jeziku, uz pratnju svojih nastavnika Ljiljane Jergović, Suzane Bižanović i Ljube Majice te ravnateljice Adele Rukavine.

Uz učenike Srednje škole Otočac na predavanju su bili prisutni i studenti Sveučilišta u Zadru. Zajedno su sudjelovali u nagradnom kvizu i poslušali nastup studenata treće i četvrte godine Učiteljskog studija, Karla Mladića i Dore Kabalina. Studenti su također posjetili Gačanski park hrvatske memorije, kulturno bogatstvo Republike Hrvatske koje njeguje i sam grad Otočac.

Voditelji ovih aktivnosti, koji su ujedno i održali predavanje o jeziku, bili su izv. prof. dr. sc. Jasminka Brala-Mudrovčić te izv. prof. dr. sc. Josip Miletić. Zahvaljujući njihovim izlaganjima, moglo se saznati više o hrvatskom jeziku, njegovoj važnosti te o bogatstvu dokaza pisanja na glagoljici u Otočcu i njegovoj okolici, ali i u ostatku Hrvatske.

KNJIŽEVNOST, JEZIKOSLOVLJE I GLAZBA U PRIRODI I DRUŠTVU

Autor: Gorana Mandarić, 5. 5. 2023.