NACIONALNA RAZINA KVIZA ZNANJA I KREATIVNOSTI "MREŽA ČITANJA"

Autor: Gorana Mandarić, 17. 5. 2023.

Uvijek rado izvještavamo sa svih razina kviza znanja i kreativnosti „Mreža čitanja“ u kojemu naši učenici ostvaruju izvrsne rezultate. Na redu je ovogodišnja nacionalna razina kviza kojoj je pristupilo 354 učenika, a najbolji rezultat od naših 11 sudionica postignula je Magdalena Marković, maturantica ekonomskog usmjerenja, zauzevši 14. mjesto.

Svoje mjesto među stotinu najboljih zauzele su Marina Ostović, Marija Biondić i Dolores Lavrnja, učenice strukovnih usmjerenja ekonomist i šumarski tehničar, a ni rezultati naših gimnazijalki, Anamarije Klobučar, Mihaele Dasović, Nike Rajković, Margite Akmačić, Nives Mesić, Julije Kostelac i Natalije Jurković, nisu manje vrijedni. Svoju ljubav prema knjizi pokazale su čitajući romane Jelene Kastaneti „Živjeti“, Leigh Bardugo „Šest vrana“ i Mire Morovića „Voštani princ“, uz neizmjernu podršku Ankice Babić, mentorice i knjižničarke; Gorane Mandarić, nastavnice hrvatskoga jezika i članice Provedbenog povjerenstva; Slavice Francetić i Manje Kostelac Gomerčić, nastavnica hrvatskoga jezika.

Svim sudionicima i mentorima, ali i ostalim zaljubljenicima u pisanu riječ, organiziran je virtualni književni susret s Jelenom Kastaneti i Mirom Morovićem, u znak zahvalnosti za sudjelovanje u ovogodišnjoj sezoni projekta, od kojih su saznali mnoge zanimljivosti iz njihova života i književnog stvaralaštva.

Ove godine zapleli smo se u mrežu različitosti, a kakvu nam temu i koja zanimljiva djela donosi nova sezona, saznat ćemo na jesen.

NACIONALNA RAZINA KVIZA ZNANJA I KREATIVNOSTI "MREŽA ČITANJA"

Autor: Gorana Mandarić, 17. 5. 2023.