POTVRDILI SMO DIJAMANTNI STATUS

Autor: Dijana Nikšić, 14. 6. 2023.

Ovu školsku godinu obnovili smo status Međunarodne ekoškole te potvrdili Dijamantni certifikat. Naša škola je članica  Međunarodne ekoškole od 2007. godine te je ove godine potvrdila Dijamantni status kao potvrdu neprekidnog dugogodišnjeg rada usmjerenog na odgoj i obrazovanje za zaštitu okoliša.

Međunarodne ekoškole su program osmišljen za provedbu smjernica odgoja i obrazovanja za okoliš na razini čitavih odgojno-obrazovnih ustanova (osnovne i srednje škole, dječji vrtići i učenički domovi, škole za djecu s posebnim potrebama i fakulteti). Nacionalni koordinator ekoškola u Republici Hrvatskoj je Udruga Lijepa Naša.

Škole koje ispune postavljene kriterije i koje brigu za okoliš te brigu za okoliš promiču kao trajnu vrijednost i način življenja, dobivaju povelju o statusu Međunarodne ekoškole i Zelenu zastavu sa znakom ekoškole. Ovo prestižno međunarodno priznanje dodjeljuje se na dvije godine, a nakon toga slijedi obnova statusa.

POTVRDILI SMO DIJAMANTNI STATUS

Autor: Dijana Nikšić, 14. 6. 2023.