PRIJAM ZA ALANA KONČARA I NJEGOVA MENTORA

Autor: Gorana Mandarić, 16. 6. 2023.

U povodu brončanog uspjeha našeg Alana Končara, maturanta šumarskog programa, i njegova mentora Edija Šopa, nastavnika šumarske grupe predmeta, na Državnom natjecanju učenika strukovnih škola - WorldSkills 2023. u disciplini Šumarstvo, župan ličko-senjski Ernest Petry i njegova zamjenica Jasna Orešković Brkljačić priredili su prijam.

U opuštenom razgovoru Alan se osvrnuo na neke segmente natjecanja, posebno one u kojima je trebalo odrediti volumen dubećeg stabla. Također je zahvalio Hrvatskim šumama i Fakultetu šumarstva i drvne tehnologije u Zagrebu na organizaciji ovog natjecanja. Njegov mentor istaknuo je da su se cjeline Šumarsko oko i Šumarska ruka odvijale u niz modula koji su učeniku bili dobro poznati jer se cijelog školovanja pripremao za ova znanja uz njegovu pomoć i pomoć nastavnika stručnih predmeta Augustina Jelušića i Ive Abramović. Osobito se snašao u gađanju mete malokalibarskom puškom, osvojivši broncu Zagrebačkog streljačkog saveza, za što je zaslužna njegova neizmjerna strast prema lovu. Zahvalio je na dobrodošlici i stalnoj potpori Ličko-senjske županije. Župan je iskazao zadovoljstvo Alanovim uspjehom, dodijelio mu poklon-bon od 200 eura i naglasio da su upravo mladi ljudi okosnica razvoja Ličko-senjske županije. Treba pratiti njihove uspjehe dodjelama stipendija jer je to jedan od načina da se nakon završenog fakulteta vrate svojim kućama. Poželio mu je jednako dobre rezultate i u budućnosti s naglaskom da je Županija uvijek na raspolaganju onima koji se žele profilirati i uspjeti u svojem zanimanju.

PRIJAM ZA ALANA KONČARA I NJEGOVA MENTORA

Autor: Gorana Mandarić, 16. 6. 2023.