NOVI PROGRAM OBRAZOVANJA – zanimanje FRIZER

Autor: Adela Rukavina, 19. 6. 2023.

Nakon skoro dvadesetpet godina Srednja škola Otočac od sljedeće školske godine, 2023./2024. otvara novi program obrazovanja za zanimanje FRIZER (JMO).

Put do dobivanja suglasnosti Ministarstva znanosti i obrazovanja za izvođenje navedenog programa nije bio nimalo lak, jer se radilo o vrlo kompleksnoj proceduri, mnoštvu analiza kadrovskih i materijalnih uvjeta, a to naravno uključuje organiziranje i opremanje praktikuma za frizere koji iziskuje prilična financijska sredstva.

Obrazovni program za zanimanje FRIZER dio je našoj školi novog sektora obrazovanja pod nazivom OSOBNE, USLUGE ZAŠTITE I DRUGE USLUGE, a prednost je što se u trogodišnjim programima mogu u jedan odjel spajati do tri obrazovna programa iz različitih sektora, pod uvjetom da imaju isti model obrazovanja (klasični model, jedinstveni model obrazovanja tzv. JMO ili dualni model).

Koristeći tu mogućnost Srednja škola Otočac će u jednom odjelu ponuditi dva obrazovna programa:

FRIZER (JMO) i PRODAVAČ (JMO).

Na taj način je naša škola proširila ponudu programa, pa sada nudimo:

ČETVEROGODIŠNJI PROGRAMI

• opća gimnazija
  • ekonomist
  • šumarski tehničar

TROGODIŠNJI PROGRAMI

• frizer
  • prodavač
  • elektromehaničar
  • autoelektričar
  • automehaničar

POZIVAMO UČENIKE KOJI ZAVRŠAVAJU OSMI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE DA UPIŠU NEKI OD PROGRAMA SREDNJE ŠKOLE OTOČAC, JER RASPOLAŽEMO STRUČNIM KADROM, ODLIČNIM MATERIJALNIM UVJETIMA I IMAMO ZAPAŽENE USPJEHE I NA DRŽAVNOJ MATURI I NA STRUKOVNIM NATJECANJIMA!

NOVI PROGRAM OBRAZOVANJA – zanimanje FRIZER

Autor: Adela Rukavina, 19. 6. 2023.

FRIZER (JMO) i PRODAVAČ (JMO).

Na taj način je naša škola proširila ponudu programa, pa sada nudimo:

ČETVEROGODIŠNJI PROGRAMI

• opća gimnazija