EUROPSKI DAN JEZIKA PROSLAVLJEN I U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Gorana Mandarić, 26. 9. 2023.

Uzbudljiv događaj obilježavanja Europskog dana jezika, koji se tradicionalno slavi 26. rujna diljem Europe, donio je školi jedinstvenu priliku za promicanje jezične raznolikosti i kulturnog razumijevanja. Ove je godine naša škola s ponosom sudjelovala u proslavi, okupljajući učenike i nastavnike kako bi zajedno uživali u bogatstvu jezičnog mozaika Europe.

Naši su se učenici angažirali na različite načine. Izradili su zastave europskih zemalja i napisali poruke na mnogim jezicima koje su postavili uz svoje radove u unutrašnjosti Škole. Na velikom odmoru opustili su se uz glazbu na različitim jezicima, što je stvorilo posebno ugodnu atmosferu u školskom holu. Nastavnici engleskog i njemačkog jezika organizirali su kvizove i radionice na temu jezika i kulture različitih europskih zemalja u svojim učionicama. Pritom su učenici pokazali svoje jezične vještine i saznali mnogo zanimljivih činjenica o Europi.

Ovim aktivnostima naša je Škola pokazala predanost u promicanju raznolikosti i međunarodnog razumijevanja, nadahnula učenike da se otvore prema novim jezicima i kulturama te nas ostavila s dubokim osjećajem zajedništva unutar europske obitelji jezika.

Ovaj se dan obilježava još od davne 2001. godine kako bi se počastili različiti jezici i kulture koje obogaćuju europski kontinent, a mi ćemo ga nastojati promicati i sljedećih godina.

Novinarska grupa

Marija Kovačić

4. b

EUROPSKI DAN JEZIKA PROSLAVLJEN I U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Gorana Mandarić, 26. 9. 2023.

Novinarska grupa

Marija Kovačić