MALI PROJEKT ŠTEDNJE S HUMANITARNIM CILJEM

Autor: Gorana Mandarić, 29. 10. 2023.

Kakva je poveznica štednje i raka dojke, pokazali su učenici ekonomskog usmjerenja naše Škole posljednji petak u listopadu.

Listopad je mjesec u kojem se već sedmu godinu za redom provodi nacionalni projekt Mama, budi zdrava udruge Sve za nju pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja, uz podršku Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje. Cilj je projekta prevencija i rano otkrivanje raka dojke. Učenici putem promotivnih letaka žele skrenuti pozornost svojim majkama na redovite preglede i kontrole.

U listopadu, točnije 31. listopada obilježava se i Svjetski dan štednje. O štednji naši učenici uče u sklopu brojnih ekonomskih predmeta, a ove je godine treći razred ekonomskog usmjerenja na Satu razrednika, na prijedlog razrednice Vlatke Gašparović, krenuo u mali projekt štednje s humanitarnim ciljem. Dogovor je bio da učenici svaki dan u plastičnu čašu stave 25 centi. Na kraju mjeseca ušteđevinu će usmjeriti u kupnju metalnih lončića udruge Nisi sama. Udruga je u javnosti najpoznatija po projektu Nisi sama – ideš s nama, socijalnoj usluzi taksi prijevoza na kemoterapiju žena oboljelih od raka koje se liječe u zagrebačkim bolnicama.

Projektu štednje s humanitarnim ciljem pridružili su se i ostali ekonomski razredi sa svojim razrednicama Gordanom Žubrinić, Ivankom Marković i Silvijom Vašarević. Skupili su 533 eura i omogućili oboljelim ženama taksi prijevoz na kemoterapiju. Lončiće su ponijeli kući svojim majkama s promotivnim materijalima i željama da sve mame budu zdrave, a one koje su oboljele neka znaju da nisu same jer su uz njih njihova djeca s velikim srcem što su u listopadu svojim aktivnostima i pokazali.

Vlatka Gašparović, mag. oec.

MALI PROJEKT ŠTEDNJE S HUMANITARNIM CILJEM

Autor: Gorana Mandarić, 29. 10. 2023.

Vlatka Gašparović, mag. oec.