KAMPANJA PROTIV TRGOVANJA LJUDIMA I U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Gorana Mandarić, 1. 11. 2023.

Što je to trgovanje ljudima i kakvi sve oblici trgovanja postoje, samo su neka od pitanja na koja su naši maturanti dobili odgovor u edukativnom predavanju policijskih službenika Policijske uprave ličko-senjske u sklopu kampanje „Dvije djevojčice“.

Svoje predavanje započeli su pitanjem što mislimo zašto je ono namijenjeno upravo nama. Tako su nas odmah na početku upozorili da smo upravo mi najugroženija skupina mladih jer nas, unatoč svakodnevnim situacijama, čeka još i preseljenje u novi grad, upoznavanje novih ljudi, ali i moguće opasnosti koje takve promjene donose. Pripremili su i video koji je prikazao živote dviju djevojaka koje su, vjerujući svojim bližnjima, bile prevarene, odvedene i iskorištene za prostituciju. Uz ovaj primjer, predavači su govorili i o stvarnim događajima trgovanja ljudima oko nas, savjetovali kako pripaziti, ali i dali do znanja da se ne držimo one rečenice kako se meni to ne može dogoditi.

Cilj kampanje je informirati djecu i mlade o problemu trgovanja ljudima te ih poučiti prepoznavanju potencijalno opasnih situacija i načina prevencije i zaštite.

Novinarska grupa

Anja Vukmirović

4. b

KAMPANJA PROTIV TRGOVANJA LJUDIMA I U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Gorana Mandarić, 1. 11. 2023.

Novinarska grupa

Anja Vukmirović