LJUBAV VOLI, A NE BOLI

Autor: Gorana Mandarić, 3. 11. 2023.

U listopadu su učenici naše Škole imali priliku sudjelovati u informativnoj i interaktivnoj radionici „Ljubav voli, a ne boli“ o zdravim međuljudskim odnosima, promicanju ljubavi i prevenciji nasilja u vezama koju su vodile djelatnice SOS-a Rijeka.

Radionica je započela prijateljskim upoznavanjem između učenika različitih usmjerenja pri čemu je stvoreno ugodno i otvoreno okruženje za razgovor o osjetljivim temama. Sudionici su razgovarali o tome što čini zdravu vezu, uključujući komunikaciju, povjerenje i poštovanje. Također, istaknuli su znakove nezdravih veza, od emocionalnog zlostavljanja, kontrole do fizičkog nasilja. Govorili su i o nasilju u vezama, važnosti slušanja, pružanju podrške i razumijevanja osobama koje su možda u nezdravim vezama. Tijekom radionice učenicima su predstavljene osnovne smjernice emocionalnih odnosa i rješavanja konflikata na zdrav način. Kako bi se izbjegli konflikti i rješavali problemi na pozitivan način, osvijestila se važnost razumijevanja vlastitih emocija i komunikacije. Na kraju radionice učenicima su ponuđeni resursi i informacije o dostupnim izvorima podrške i pomoći za sve koji se suočavaju s problemima u vezama. Također, istaknuto je kako je važno poticati ljubav, poštovanje i podršku u međuljudskim odnosima te kako svaki pojedinac može doprinijeti stvaranju boljeg i sigurnijeg okruženja za sve.

Ova je radionica pružila učenicima korisno znanje i alate kako bi bolje razumjeli i izgradili zdrave odnose u svojem životu. Također, naglasila je važnost prevencije nasilja i promoviranje ljubavi kao pozitivne sile u međuljudskim odnosima.

Novinarska grupa

Lana Kovačić i Maria Štefanac

4. b

LJUBAV VOLI, A NE BOLI

Autor: Gorana Mandarić, 3. 11. 2023.

Novinarska grupa

Lana Kovačić i Maria Štefanac