POSJET INTERLIBERU I SMOTRI SVEUČILIŠTA U ZAGREBU

Autor: Gorana Mandarić, 11. 11. 2023.

Učenici završnih razreda naše Škole proveli su zanimljiv dan u Zagrebu. Posjetili su dvije ključne manifestacije – Interliber i Smotru Sveučilišta na Zagrebačkom velesajmu. Ovaj edukativan izlet pružio je učenicima priliku za kulturno obogaćivanje na najvećem sajmu knjiga u Hrvatskoj i stjecanje važnih informacija o daljnjem obrazovanju.

Na Interliberu su učenici uronili u svijet knjiga. Štandovi različitih izdavača pružili su im širok spektar književnih djela, od najnovijih do klasičnih naslova. Imali su priliku ne samo razgledati i kupiti knjige nego i sudjelovati u različitim promocijama i događanjima. Najprodavanije knjige bile su očekivano one koje trenutačno obilježavaju književnu scenu, ali nije nedostajalo ni prostora za neke vječne naslove čija popularnost ne jenjava. Interliber je, osim književnosti, pružio i platformu za razne diskusije, predavanja i susrete s autorima. Sajam je tako postao mjesto gdje su učenici mogli produbiti svoju ljubav prema knjigama, ali i proširiti svoje znanje različitim kulturnim i obrazovnim sadržajima.

Nakon posjeta Interliberu učenici su se uputili prema Smotri Sveučilišta u Zagrebu gdje su ih dočekale različite informacije o visokoškolskim studijskim programima. Smotra je okupila brojne fakultete iz različitih područja, pružajući učenicima uvid u bogatstvo opcija pred njima. Razgovarali su s predstavnicima fakulteta, saznali o specifičnostima pojedinih studijskih programa, uvjetima upisa te mogućnostima karijere nakon završetka studija. Jedan od ključnih aspekata Smotre bila je interakcija sa sadašnjim studentima. Učenici su imali priliku postavljati pitanja, čuti iz prve ruke o studentskom životu na određenom fakultetu i dobiti korisne savjete. Ovaj osobni dodir s iskustvima studenata doprinio je donošenju odluka o budućem školovanju. Učenici su tako dobili ne samo brojne informacije o fakultetima nego i osjećaj zajednice, a na taj način olakšava se učenicima važan životni korak - odabir fakulteta i buduće karijere.

Posjet Interliberu i Smotri Sveučilišta u Zagrebu nije bio samo putovanje kroz stranice knjiga i razne fakultetske programe nego i korak prema njihovoj budućnosti. Učenici su napustili Zagreb s novim saznanjima, inspiracijom i čvrstim temeljima za donošenje ključnih životnih odluka. Posjet Interliberu probudio je ljubav prema knjigama, dok je Smotra Sveučilišta otvorila vrata mnogim visokoškolskim mogućnostima.

Novinarska grupa

Maria Štefanac

4. b

POSJET INTERLIBERU I SMOTRI SVEUČILIŠTA U ZAGREBU

Autor: Gorana Mandarić, 11. 11. 2023.

Novinarska grupa

Maria Štefanac