ŠKOLSKA RAZINA KVIZA ZNANJA I KREATIVNOSTI "MREŽA ČITANJA"

Autor: Gorana Mandarić, 11. 12. 2023.

I ove su godine naši učenici pokazali veliko zanimanje za „Mrežu čitanja“, projekt poticanja na čitanje, istraživanje i promišljanje o pročitanom djelu, u kojoj su prijašnjih godina ostvarivali izvrsne rezultate. Zapleli su se u mrežu odrastanja, a da bi stigli do regionalne razine, trebali su se otplesti iz romana Zorana Žmirića „Hotel Wartburg“. I uspjelo je njih 22.

Kvizu znanja pristupilo je rekordnih 708 učenika, a natjecanje nastavlja njih 690. Daje se naslutiti da su vrlo ozbiljno pristupili čitanju i da će borba za odlazak na nacionalnu razinu biti još žešća. Svakako treba istaknuti rezultate Lane Marić, Natalije Jurković i Lucije Kraljić koje su imale 47 točnih odgovora od mogućih 50. Druga im je prepreka roman u stripu „Perzepolis“ autorice Marjane Satrapi. Hoće li biti jednako dobri čitači s razumijevanjem kao na školskoj razini, saznat ćemo u ožujku. A do tada im želimo dobru pripremljenost, kao i ostalim učenicima naše Škole, Mihaeli Dasović, Karmen Orešković, Petri Marković, Marti Ravenščak, Anamariji Klobučar, Simoni Devčić, Katji Orešković, Mateju Pleši, Ivani Rukavini, Anei Šimatović, Tamari Vrcelj, Bojani Bogdanović, Lani Kovačić, Mariji Štefanac, Mariji Furlan, Anji Rajačić, Davidu Tonkoviću, Emi Rajković i Lari Noć, uz neizmjernu podršku Ankice Babić, mentorice i knjižničarke. I ove je godine, kao i prethodnih godina članica Provedbenog povjerenstva Gorana Mandarić, nastavnica hrvatskoga jezika.

Želimo im puno uspjeha do kraja projekta!

ŠKOLSKA RAZINA KVIZA ZNANJA I KREATIVNOSTI "MREŽA ČITANJA"

Autor: Gorana Mandarić, 11. 12. 2023.

Želimo im puno uspjeha do kraja projekta!