ADVENTSKA ČAROLIJA U ZADRU

Autor: Gorana Mandarić, 19. 12. 2023.

Vrijeme adventa u gradovima diljem svijeta donosi poseban ugođaj, od očaravajućih prizora svjetlosnih instalacija, božićnih sajmova do bogatog programa događanja. Ovu čaroliju doživjeli smo 15. prosinca 2023. godine u Zadru, u pratnji nastavnica Snježane Jovanić, Suzane Bižanović i Ivanke Kranjčević-Orešković.

Polazak iz Otočca bio je u ranim poslijepodnevnim satima. Putem smo uživali u predivnim prizorima prirode zimskog duha. Pri dolasku u Zadar slijedila je kratka stanka i osvježenje u trgovačkom centru Supernova, a nakon toga zaputili smo se prema srcu Zadra. Nakon kratke šetnje kamenitim ulicama krenuli smo prema atriju palače Cedulin koji je prava zimska bajka s čarobnim božićnim ukrasima i tisućama lampica koje jednako vesele i djecu i odrasle. Od jaslica prirodne veličine do drugih raznih božićnih kulisa, ovo mjesto idealno je za fotografiranje i razgledavanje s bližnjima. Upravo tom prilikom proveli smo neko vrijeme u ovom magičnom kutku, nakon čega smo se zaputili prema Trgu Petra Zoranića, ujedno i glavnom središtu adventa. Tamo smo imali vrijeme za uživanje u gastronomskim poslasticama, toplim pićima i šetnji Trgom uz glazbu. Svi učenici imali su priliku uživati u ovoj atmosferi na svoj način čime su bili vrlo zadovoljni. Zatim smo se zaputili prema autobusu za povratak u Otočac i oprostili se od predivnog Zadra.

Nakon dugog i zabavnog puta kući stigli smo natrag umorni, ali još više sretni i zadovoljni. Ovo putovanje svima će nam ostati u sjećanju kao jedno lijepo i nezaboravno iskustvo.

Novinarska grupa

Lana Cvitković

2. a

ADVENTSKA ČAROLIJA U ZADRU

Autor: Gorana Mandarić, 19. 12. 2023.

Novinarska grupa

Lana Cvitković