POSJET PRAVNOM FAKULTETU SVEUČILIŠTA U RIJECI

Autor: Gorana Mandarić, 2. 3. 2024.

Ove je srijede nekolicina maturanata ekonomskog usmjerenja imala čast sjediti u akademskim klupama Pravnog fakulteta Sveučilišta u Rijeci i iz prve ruke doznati sve o studijskim programima, uvjetima za upis željenog programa, stjecanju praktičnih vještina te o resorima u kojima bi se završetkom nekog od studijskih programa mogli zaposliti.

Između ostalog, ovo je bila prilika da unaprijede svoju simuliranu sudsku raspravu koju će izvesti na Državnoj smotri simuliranih suđenja. Pred pravnicom su analizirali slučaj i preuzeli uloge svjedoka, tužitelja, tuženika, odvjetnika i vještaka, a ona im je dala vrijedne povratne informacije o tome kako poboljšati izvedbu. Izrazila je zadovoljstvo njihovim sudjelovanjem u simuliranom sudskom procesu i poželjela im puno uspjeha u daljnjem školovanju. Možda se netko od njih zainteresira za pravnu struku i najesen postane student Pravnog fakulteta!

POSJET PRAVNOM FAKULTETU SVEUČILIŠTA U RIJECI

Autor: Gorana Mandarić, 2. 3. 2024.