Dani kruha – kruh kao simbol života i zajedništva na školskim klupama

Autor: Administrator , 26. 10. 2011.

U petak, 21. listopada, učenici i djelatnici Srednje škole Otočac obilježili su Dane kruha i dane zahvalnosti za plodove zemlje. Svečanostima Dana kruha, uz molitvu, blagoslov i blagovanje kruha, simbolično zahvaljujemo Gospodinu na svim darovima, radostima i uspjesima, kojima smo tijekom godine kao narod i kao pojedinci bili podareni

Svečanost je otvorio ravnatelj prof. Dinko Sekula, a učenici su je pod vodstvom vjeroučitelja Darija Košćaka popratili pjevanjem. Prije nego što su svi pohrlili slasnim krušnim proizvodima i jesenskim plodovima, generalni vikar mons. mr. Tomislav Šporčić, uz asistenciju don Anđelka Kaćunka, podsjetio je da je kruh simbol života, kruh nam se dariva da bismo ga dalje dijelili, i da kruh među ljudima stvara zajedništvo.

Nakon službenog dijela svečanosti, svi su se sa zadovoljstvom počastili, a s mislima na riječi mons. Šporčića učenici nisu zaboravili ni najstarije sugrađane koje su razveselili ukusnim, domaćim i maštovitim slasticama. Pritom su posredovali djelatnici Gradskog društva Crvenog križa Otočac, koji su ove godine prvi put sudjelovali na školskim Danima kruha.

Napisala: Patricija Puškarić, III.ekon.

Rezultati ocjenjivanja uređenosti stolova:

1.     mjesto – IV. razred opće gimnazije

2.     mjesto – II. razred zanimanja ekonomist

3.     mjesto – III. razred zanimanja prodavač

Pogledaj fotografije s Dana kruha.

Dani kruha – kruh kao simbol života i zajedništva na školskim klupama

Autor: Administrator , 26. 10. 2011.

Napisala: Patricija Puškarić, III.ekon.

Rezultati ocjenjivanja uređenosti stolova:

1.     mjesto – IV. razred opće gimnazije

2.     mjesto – II. razred zanimanja ekonomist

3.     mjesto – III. razred zanimanja prodavač

Pogledaj fotografije s Dana kruha.