Advent u Otočcu – Božićna čarolija u Gackoj

Autor: Administrator , 18. 12. 2011.

Više od 80 izlagača iz cijele Hrvatske sudjelovalo je na manifestaciji 'Advent u Otočcu – Božićna čarolija u Gackoj', proteklog vikenda pod grijanim šatorima u centru Otočca. Osim 5. božićnog sajma, održani su i 6. dani sira i 1. dani meda. Tako je početno skromno zamišljena manifestacija, koju su prije 5 godina inicirali Hrvatska gospodarska komora Županijska komora Otočac i Srednja škola Otočac, svake godine sve veća.

Tako je ove godine u odnosu na prošlu broj izlagača gotovo tri puta veći, a među sadržajnim novostima izdvajamo dva okrugla stola i gastronomsku promociju jela od sira i meda u hotelu Park exclusive. Naša sekcija Kreativa ponovno je sudjelovala sa svojim prepoznatljivim programom, a posjetitelji sajma i ovoga su puta rado kupovali upravo njezine poklon proizvode.

Manifestaciju je u subotu svečano otvorio ličko-senjski župan Milan Jurković, a brojne posjetitelje i sudionike pozdravili su uime organizatora, predsjednik Hrvatske gospodarske komore Županijske komore Otočac Joso Brajković i otočki gradonačelnik Mario Barković. Ove je godine uvedena i nova kategorija partnera sajma, a u toj su se ulozi našli prijateljski grad Biograd na moru i općina Višnjan koji su se predstavili autohtonim proizvodima kraja i kulturno-zabavnim programom.

U bogatoj sajamskoj ponudi do izražaja su naročito došli sirari i pčelari s vrlo inovativnim programima proizvoda te raznorazni blagdanski poklon programi. Održani su u subotu popodne i okrugli stolovi, 'Budućnost hrvatskog sirarstva na konkurentnom europskom tržištu' u kongresnoj dvorani hotela Park exclusive i 'Pčelarstvo danas i sutra' u maloj dvorani Gackog pučkog otvorenog učilišta s eminentnim imenima struke, a cijelo se vrijeme odvijao i kulturno-zabavni program.

Tijekom subote sajamski ugođaj upotpunjavali su Ličke drvosječe uz odobravanje publike, a za nedjeljnu gužvu u velikom šatoru zaslužan je dječji program koji su na pozornici izveli mališani Dječjeg vrtića Ciciban, Dječje folklorno društvo Otočac i zagrebački Tom Tom klub s atraktivnom predstavom za najmlađe 'Crtić-bajka u dolini Gacke'.

O gastro ponudi brinuli su Lovačka udruga Gacka, koja je u subotu pripremila lovački gulaš, i Braniteljska udruga Glavičica, koja je kuhaču preuzela u nedjelju i skuhala zelje i kobasice. Moglo se provozati gradskim ulicama u kolima s konjskom zapregom, ali i posjetiti Muzej Gacke, koji je upriličio Dane otvorenih vrata. Da bi božićna čarolija bila potpuna, pobrinuo se  i snijeg koji je u subotu napadao 10-ak centimetara i stvorio priželjkivani blagdanski ugođaj.

Manifestaciju 'Advent u Otočcu – Božićna čarolija u Gackoj' organizirali su Grad Otočac, HGK Županijska komora Otočac, Sirana Runolist i Pčelarska udruga Maslačak. Suorganizatori su Turistička zajednica Grada Otočca i Gacko pučko otvoreno učilište, a pokrovitelj Ličko-senjska županija i župan Milan Jurković.  M.K.G.

galerija fotografija

Advent u Otočcu – Božićna čarolija u Gackoj

Autor: Administrator , 18. 12. 2011.

galerija fotografija