Zajednički nastup naše škole i Centra za ribe i rakove na obilježavanju Međunarodnog dana biološke raznolikosti u zagrebačkom Maksimiru

Autor: Administrator , 21. 5. 2012.

Srednja škola Otočac i Hrvatski centar za autohtone vrste riba i rakova krških voda, uz financijsku potporu UNDP-a, uspješno su prošle nedjelje, 20.svibnja 2012.godine, predstavili svoje aktivnosti posvećene zaštiti prirode u zagrebačkom Maksimiru. Radilo se o obilježavanju Međunarodnog dana biološke raznolikosti i Dana zaštite prirode koje četvrtu godinu zaredom organizira Ministarstvo zaštite okoliša i prirode.

Našu školu u Parku Maksimir predstavljali su učenici Marina Šepac, Jovana Diklić i Dario Poznanović te voditeljica Eko-škole Dijana Nikšić, dok je Centar zastupao njegov ravnatelj Denis Lončar. Osim informativnih panoa o provedenim projektima i akcijama, štand Srednje škole Otočac i Hrvatskog centra nudio je i promidžbene turističke materijale o regiji Gackoj, a jedini je među brojnim štandovima, u skladu s tradicionalnom gostoljubivošću kraja iz kojeg dolazi, posjetiteljima besplatno dijelio domaće kolače i izvorsku vodu Gacka punionice Gis iz Sinca.

Bila je to također odlična prigoda za prvu promociju 5.broja školskog lista Sto na sat koji je velikim dijelom posvećen ovogodišnjem projektu „Raznoliko je dobro – Mladi u očuvanju biološke raznolikosti Gacke“. Na 24 stranice list nudi osnovne informacije o projektima i akcijama Dobra žaba, Dobri rak, Dobri šišmiš, Unošenje lavande na zelene površine grada Otočca, Uređenje Fortice 2012. i o Prvom literarnom i likovnom natječaju Eko-škole Srednje škole Otočac.

– U Maksimiru smo bili jako zapaženi i predstavljanje je itekako imalo smisla, rekla nam je voditeljica Eko-škole Dijana Nikšić navodeći kako su ipak najviše zanimanja posjetitelji pokazali za projekte Dobra žaba, unošenje lavande na urbane zelene površine i likovne radove učenika u sklopu eko-natječaja.

To potvrđuje i ravnatelj Centra Denis Lončar koji ističe da je došlo do razmjene zanimljivih ideja u interakciji brojnih izlagača, a planulo je i pripremljenih 300 komada 5.broja školskog lista, u kojem su mnogi potražili ideje za vlastite aktivnosti i projekte.

Promocija školskog projekta „Raznoliko je dobro – Mladi u očuvanju biološke raznolikosti Gacke“ i podjela školskog lista bit će organizirana i u gradu Otočcu ove srijede, također u povodu Međunarodnog dana biološke raznolikosti, koji se obilježava 22.svibnja.   M.K.G.

Autor: Administrator , 21. 5. 2012.