Regionalni susret međunarodnih eko-škola u Zadru

Autor: Danka Premuž, 11. 2. 2010.

Naša  eko-škola uspješno predstavljena na regionalnom susretu međunarodnih eko-škola u Zadru

11.2.2010.

Domaćin ovogodišnjega regionalnog susreta škola sa statusom međunarodnih ekoškola iz tri županije, Ličko-senjske, Šibensko-kninske i Zadarske, bila je po prvi puta Osnovna škola Stanovi u Zadru. Događaju su nazočili ravnatelji, školski eko-koordinatori, pedagozi i učenici osnovnih i srednjih škola te jednog dječjeg vrtića, a Ličko-senjsku županiju predstavljali su OŠ Luka Perković iz Brinja i Srednja škola Otočac.

Nakon uvodnog dijela koji je uključivao kraću školsku priredbu i pozdravne riječi ravnateljice Jurke Šaban, regionalne koordinatorice ekoškola Zdenke Vulić, Zvonka Babića iz Ureda za prosvjetu i Marine Viduka iz Upravnog odjela za društvene djelatnosti Zadarske županije, uslijedile su računalne prezentacije učenika i eko-koordinatora na zadanu temu ovogodišnjih susreta, a to je ‘Održiva potrošnja-održivi razvoj’. U školskim prezentacijama dotaknuta su područja otpada, energije, vode i biološke raznolikosti.

Našu školu predstavljali su ravnatelj prof. Dinko Sekula, pedagoginja Dijana Nikšić, koordinator eko-škole dipl.ing. Robert Šimunaci i domar Anđelko Vidmar. Koordinator Šimunaci prezentirao je u 5-minutnoj računalnoj projekciji, uz osnovnu temu, i bogat prošlogodišnji rad Srednje škole Otočac na području ekologije, od uređenja pojedinih turističkih lokacija na području Otočca do projekta ‘Vodeni triptih’ koji je okupio sve županijske srednje škole i školu u Rabu. Svima njima je zajedničko da piju vodu iz rijeke Gacke. Susret je završio tematskim okruglim stolom na kojem su razmijenjena pozitivna iskustva te doneseni zaključci o unaprjeđenju suradnje između ekoškola.

Regionalni susret međunarodnih eko-škola u Zadru

Autor: Danka Premuž, 11. 2. 2010.

11.2.2010.