Anja pobjednica državnog LiDraNa

Autor: Administrator , 17. 4. 2013.

U čast ovogodišnjoj pobjednici državne smotre LiDraNo u kategoriji pojedinačnog scenskog izraza, 18-godišnjoj gimnazijalki Anji Ostojić iz Otočca, i njenoj mentorici, prof. Snježani Orešković u holu Srednje škole Otočac upriličena je prigodna svečanost na kojoj je ravnatelj škole prof. Dinko Sekula laureatkinjama uručio plakete  i cvijeće.

Anja je pobijedila u jakoj konkurenciji na državnoj razini s monologom iz suvremene drame Djelovanje gama zraka Paula Sindela. Predsjednica ocjenjivačkog povjerenstva glumica Vlasta Ramljak pohvalila je Anjinu dikciju, prirodno držanje na sceni, izražajnu glumu okom. Stječe se dojam da je Anja doista poseban glumački talent, a da je tako mogli su se uvjeriti otočki učenici i profesori kad je Anja, u kreaciji s plavim čarapama, i pred njima moćno, a s nevjerojatnom lakoćom, izvela pobjednički monolog.

- Anjin uspjeh je uspjeh svih nas, naše škole, našega grada, naše županije. Ona je dokaz kako i naša škola iako je mala može ostvariti vrhunske rezultate te poticaj svima vama da ostvarujete dobre rezultate i u znanju i športu, rekao je ravnatelj Sekula.

- Anja svojim nastupom nije pokazala samo svoj glumački talent, nego je prezentirala grad Otočac i našu školu pred drugim natjecateljima iz Zagreba, Dubrovnika, i tko zna otkud sve ne, a vjerujte da mnogi od njih nisu nikada čuli za Otočac. Ona je zapravo pokazala svima nama da iz malih sredina dolaze i pametni i sposobni i talentirani mladi ljudi. U ovom slučaju dogodila se cijela jedna kreativna generacija, dogodila se Anja, poručila je tom prigodom prof. Orešković zahvalivši princezi Anji, njenom razredu na punoj podršci te ravnatelju i kolegama koji su se radovali uspjehu.

- Znam da svi imate svoje snove, one koje sanjamo budni i nemojte nikada, baš nikada pomisliti da je ta letvica postavljena previsoko. Previsoka će biti samo tada ako se ne budete dovoljno trudili, ako ne budete dovoljno puta pokušavali i vjerovali u to što želite. Ono čemu se nadam, a vjerujem da dijelite moje mišljenje, da ova škola doista postane mjesto koje će vam pomoći u ostvarenju vaših snova, poželjela je prof. Orešković.

M.K.G.

Anja pobjednica državnog LiDraNa

Autor: Administrator , 17. 4. 2013.

M.K.G.