Proslava 50 godina mature

Autor: Ivanka Kranjčević-Orešković, 15. 6. 2010.

Generacija maturanata nekadašnje Ekonomske škole Otočac, školske godine 1959/60., svečano je proslavila 50 godina mature. Od 20 učenika koliko je brojio nekadašnji razred, 13-ero se sastalo najprije u svojoj bivšoj školi, današnjoj Srednjoj školi Otočac.

Fotografirali su se za uspomenu u školi i ispred nje, a u zbornici, nekadašnjoj učionici, živo se razgovaralo o školi, Otočcu i životu – nekad i danas. Školu im je pokazala pedagoginja Dijana Nikšić, a bili su izuzetno ugodno iznenađeni današnjim izgledom školske zgrade i dvorišta.

- Krenuli smo 1956. u Srednju ekonomsku školu, a 1960. završili Ekonomsku školu, promijenilo se bilo ime. Inače, škola se najprije zvala Ekonomski tehnikum, a druga je po redu osnovana u Hrvatskoj, odmah iza Zagreba. Zbog toga su u našu školu dolazili mladi ljudi iz cijele Hrvatske i ovdje maturirali. Ravnatelj nam je bio Ivica Malatestinić, a razrednik Vladimir Ratković, jedan mladi, zgodni Splićanin, koji je kad je otišao u Zagreb mnogim našim ljudima pomogao da se tamo zaposle. Bila su to vremena kad je profesor bio cijenjen, rekla nam je Jelena Marković.

Maturanti generacije 1959/60.:  Jelena Marković (rođena u Otočcu, danas živi u Novom Vinodolskom), Nada Mileusnić (rođena u Glavacima, danas živi u Zagrebu), Milka Divjak (rođena u Plitvičkom Ljeskovcu, živi u Osijeku), Ljubica Cvitković (rođena u Švici, živi u Rijeci), Jelena Škorić (rođena u Hrvatskom Polju, živi u Karlovcu), Marija Bogdanić (rođena u Otočcu, živi u Zagrebu), Ruža Tonković (rođena u Prozoru, živi u Otočcu), Ana Dujmović (rođena u Prozoru, gdje i danas živi), Josip Ostović (rođen u Otočcu, živi u Zagrebu), Josip Marković (rođen u Otočcu, živi u Zagrebu), Josip Matasić (rođen u Sincu, živi u Zagrebu), Ante Kostelac (rođen u Švici, živi u Zagrebu) i Dušan Brkljač (rođen u Gračacu, živi u Otočcu). M.K.G

Pogledaj Foto-galeriju

Proslava 50 godina mature

Autor: Ivanka Kranjčević-Orešković, 15. 6. 2010.

Pogledaj Foto-galeriju