Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Administrator , 17. 10. 2016.

U petak 14. listopada 2016. godine u Srednjoj školi Otočac održani su Dani kruha -dani zahvalnosti za plodove zemlje. Obilježavanje toga dana već je dugi niz godina tradicija škole i jedna su od najdražih manifestacija našim učenicima koje se održavaju tijekom školske godine.

Zajedno sa svojim roditeljima učenici su pripremili i u školu donijeli razne domaće proizvode od plodova koje  je podarila zemlja. Na stolovima su se našli razne vrste domaćih kolača, police i slanina, palenta s kiselinom, razne vrste pekmeza, domaćih sokova, stari alati …a u cijeloj priči našla se i jedna koka.

Svečanost je uveličao otočki župnik mons. Tomislav Šporčić koji je blagoslovio plodove zemlje i zaželio nam uspješnu školsku godinu. U programu su sudjelovali i učenici, pod vodstvom vjeroučitelja Darija Koščaka koji su pjevali prigodne pjesme.  Nakon blagoslova dodijeljene su pohvalnice za najbogatije i najljepše dekorirane stolove. Povjerenstvo je ocjenjivalo izvornost i bogatstvo ponude proizvoda i starih alata te njihovu prezentaciju. Iako je Povjerenstvo imalo težak zadatak odlučili su da je, prema navedenim kriterijima,  najuspješniji bio stol 2. razreda ekonomske, 2. mjesto podijelili su 1. razred gimnazije i 4. razred zanimanja šumarski tehničar a 3. mjesto podijelili su 1. razred elektro-strojarstva i 3. razred poslovnog tajnika.

Manifestacija je završila pjesmom i plesom.

Delicije su poslije donirane Domu za starije i nemoćne u Otočcu, Domu Bistričak u Brlogu, počašćeni su i djelatnici DVD Otočac, Policijske postaje Otočac, djelatnici HRO-a i djelatnici Hitne medicinske pomoći u Otočcu

Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Administrator , 17. 10. 2016.

Manifestacija je završila pjesmom i plesom.