Zavodljiva i potresna - kazališna predstava „Črna mati zemla“

Autor: Administrator , 18. 10. 2017.

ZAGREB – „Črna mati zemla“ naziv je predstave koju su učenici IV. razreda gimnazije Srednje škole Otočac gledali u ZKM-u (Zagrebačkom kazalištu mladih).  Režirala ju je Dora Ruždjak Podolski prema istoimenom već kultnom romanu Kristijana Novaka. Turistička agencija iz Otočca pod vodstvom Ruže Orešković pobrinula se za prijevoz do Zagreba i natrag, u pratnji profesorice hrvatskoga jezika Snježane Orešković.

Predstava, čiji je sadržaj istovremeno potresan i zavodljiv, a s druge strane pomalo nerazumljiv zbog kajkavskog međimurskog dijalekta, svidjela se gimnazijalcima. Inače, odlazak na kazališne predstave već je tradicija u četverogodišnjem obrazovanju otočkih gimnazijalaca, stoga je ova predstava posljednja koju je ova generacija gledala zajedno i, po njihovu mišljenju, među gledanim predstavama zauzima mjesto najkvalitetnije.

Cilj odlazaka na kazališne predstave tijekom četiri godine obrazovanja je taj da gimnazijalci, budući intelektualci, budu upućeni u sadržaje koji čine kulturni život te da im i kazališne predstave budu u užem krugu stvari koje zanimaju obrazovane ljude.

Anamarija Šebalj

Zavodljiva i potresna - kazališna predstava „Črna mati zemla“

Autor: Administrator , 18. 10. 2017.

Anamarija Šebalj

« Travanj 2024 »