Obilježili smo Dan sigurnijeg interneta

Autor: Ivanka Kranjčević-Orešković, 8. 2. 2011.

Otočki srednjoškolci obilježili su Dan sigurnijeg interneta sa ciljem promoviranja odgovornog korištenja modernih tehnologija, interneta i društvenih mreža.

Razredi ekonomskog i šumarskog smjera, opće gimnazije i poslovnog tajnika pripremili su obilje prigodnog slikovnog i pisanog materijala i izradili plakate, dok su učenici 1. razreda opće gimnazije pod vodstvom profesorice informatike Ivanke Kranjčević-Orešković u holu Srednje škole Otočac izveli prigodni polusatni program  za učenike, roditelje i profesore o opasnostima na internetu i savjetima kako ih zaobići, spriječiti  i otkloniti.

Učenici su istražili kakve to sve opasnosti vrebaju na internetu i društvenim mrežama te su prikupili najzanimljivije priče, uključujući i osobna iskustva i viđenja, te ih prezentirali usmenim izlaganjem i video materijalima. Također su osmislili i izveli skeč o tome kako bi u stvarnosti izgledalo da se prijateljstva sklapaju poput onih na facebooku. U izvođenju prezentacije sudjelovali su Ana-Marija Francetić, Karla Gavrić, Mia Kovačević, Petra Marković, Adriana Burić, Ines Orešković, Margareta Marić, Ana Cvitković, Alen Marić i Eugen Furlan (1. ekonomske).

Pogledajte Foto-galeriju.

M.K.G.

Obilježili smo Dan sigurnijeg interneta

Autor: Ivanka Kranjčević-Orešković, 8. 2. 2011.

Pogledajte Foto-galeriju.

M.K.G.