« Prosinac 2018 »

DABAR - međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja
Autor: Ivanka Kranjčević-Orešković, 19. 11. 2018.

I ove godine 22 učenika naše Škole od 12. do 16. studenoga 2018. sudjelovalo je na međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar 2018.

Dabar je više od natjecanja, Dabar je izazov!

Hrvatska se uključila u međunarodnu inicijativu Bebras (Dabar) koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja.

Dabar se izvrsno nadovezuje na kurikularnu reformu kojom se potiče razvoj računalnog razmišljanja od prvog razreda osnovne škole kroz rješavanje primjerenih problemskih i logičkih zadataka, stvaranje strategija za analiziranje i rješavanje problema te programiranje čime se postupno uvodi učenike u svijet digitalne tehnologije.

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju” uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Preuzeto sa stranice Suradnici u učenju

Natjecanje se odvija u pet kategorija:

• Učenici 1. i 2. razreda osnovne škole - kategorija MikroDabar;
  • Učenici 3. i 4. razreda osnovne škole - kategorija MiliDabar;
  • Učenici 5. i 6. razreda osnovne škole - kategorija KiloDabar;
  • Učenici 7. i 8. razreda osnovne škole - kategorija MegaDabar;
  • Učenici svih razreda srednje škole - kategorija GigaDabar.

DABAR - međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja
Autor: Ivanka Kranjčević-Orešković, 19. 11. 2018.

Dabar je više od natjecanja, Dabar je izazov!

Preuzeto sa stranice Suradnici u učenju

Natjecanje se odvija u pet kategorija:

• Učenici 1. i 2. razreda osnovne škole - kategorija MikroDabar;
  • Učenici 3. i 4. razreda osnovne škole - kategorija MiliDabar;
  • Učenici 5. i 6. razreda osnovne škole - kategorija KiloDabar;
  • Učenici 7. i 8. razreda osnovne škole - kategorija MegaDabar;
  • Učenici svih razreda srednje škole - kategorija GigaDabar.