Izložba "Darwin danas"

Autor: Ivanka Kranjčević-Orešković, 7. 3. 2011.

U holu Srednje škole Otočac trenutačno se može razgledati izložba 'Darwin danas' koja prikazuje Darwinov život i djelo, njegove središnje ideje i najvažnija otkrića te njihov utjecaj na današnju znanost. Propituje i proturječe li darvinizam i evolucija vjeri i religijskim uvjerenjima

Postavljanje izložbe dio je istoimenog projekta, odnosno međunarodnog programa aktivnosti u provedbi organizacije British Council. Tom su izložbom, postavljenom prije dvije godine u Zagrebu 2009. godine, obilježene dvije važne obljetnice, 200 godina od Darwinova rođenja i 150 godina od objavljivanja njegove knjige 'Podrijetlo vrsta'.

U suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje izložba je otada plasirana u brojnim školama sa ciljem pobuđivanja interesa mladih naraštaja za prirodne znanosti, a kako doznajemo od profesorice biologije Ljiljane Jergović, otočkim je srednjoškolcima dostupna do 14. ožujka.

Izložba je dvojezična, na hrvatskom i engleskom, a planirane su i radionice za gimnazijalce s popratnim edukativnim materijalima.

Nakon Otočca svojevrsna Darwinova turneja se nastavlja, pa će djelatnici škole preseliti izložbu sa 16 velikih panoa, tzv. pingvina, do sljedećeg odredišta - srednje škole u Pagu. M.K.G.

POgledajte Foto-galeriju.

Izložba "Darwin danas"

Autor: Ivanka Kranjčević-Orešković, 7. 3. 2011.

POgledajte Foto-galeriju.