"Poduzetništvom kroz život"

Autor: Gorana Mandarić, 24. 11. 2018.

Prošlog se tjedna, od 12. do 18. studenoga 2018., u preko 160 zemalja diljem svijeta održavao „Global Entrepreneurship Week“ (GEW), manifestacija čija je svrha promicanje poduzetništva i poduzetničkog načina razmišljanja kod mladih, ali i ostalih. I naša se Škola uključila u obilježavanje te globalne inicijative projektom „Poduzetništvom kroz život“ pod vodstvom nastavnice Maje Pezelj Mandarić.

U projektu su sudjelovali svi učenici od 1. do 4. razreda smjera ekonomist, a zadatak im je bio, u sklopu terensko-istraživačke nastave, posjetiti institucije koje potiču poduzetnike i poduzetnike koji su pristali sudjelovati, a to su: Grad Otočac, Županijska komora Otočac, Hrvatski zavod za zapošljavanje, Turistička zajednica grada Otočca, Privredna banka Zagreb, Erste banka, udruga Gačanka, robotički klub Robo-Otočac, tvrtka Ledeno doba, agencija Velebit aktivnosti, OPG Bogdanić, OPG Bronzović i hotel Zvonimir. Budući da ih se odazvalo 13, učenici su prikupljali informacije i pripremali prezentacije u 13 grupa, a svoje su rezultate predstavili u četvrtak, 22. studenoga, tijekom petog, šestog i sedmog sata u dvorani Vatrogasnog doma. Ovo je bila izvrsna prilika da učenice Petra Ilić, Lucija Kalac i Nikolina Tonković izvedu scensku igru „Ča ćemo vrć preda nji, samo ča nisu došli!“ s kojom su se predstavile na otoku Hvaru u sklopu projekta „GaČAnska domaća ila“ koji je savršen primjer kako tradicijski specijaliteti i razvoj turizma mogu biti dobra poduzetnička ideja.

Cilj je projekta povezivanje teorijskih znanja s praktičnim iskustvima, istraživanje mogućnosti za razvoj poduzetništva te razvijanje poduzetničkih znanja i vještina učenika srednje škole kako bi, po završetku školovanja, mogli promatrati poduzetništvo kao primamljivu mogućnost samozapošljavanja.

Srednja škola Otočac zahvaljuje se svim nastavnicima koji su pomogli u realizaciji projekta, svim učenicima koji su bili spremni uložiti dodatan rad i trud te zaposlenicima institucija, udruge, OPG-a, društava s ograničenom odgovornošću koji su učenicima naše Škole otvorili vrata svojih ureda i obiteljskih kuća te im pokazali da treba ići poduzetništvom kroz život.

"Poduzetništvom kroz život"

Autor: Gorana Mandarić, 24. 11. 2018.

« Travanj 2024 »