Obilježavanje Međunarodne godine šuma u Otočcu

Autor: Danka Premuž, 18. 3. 2011.

Dana 21.ožujka 2011. prigodom Svjetskog dana šuma započet će obilježavanje Međunarodne godine šuma u Srednjoj školi Otočac.

Učenici šumarskog usmjerenja  izradili su niz tematskih plakata, a održat će i prezentacije o šumama kao najsloženijem ekološkom sustavu, održivom gospodarenju šumama, biološkoj raznolikosti naših šuma, općekorisnim funkcijama šuma te o važnosti njihovog pravilnog uzgajanja.

Članice školske grupe Kreativa pod vodstvom prof. Sanje Dujmović provode projekt:  Recimo zbogom plastici kako bi ukazale na štetan utjecaj plastičnih vrećica  na okoliš. U sklopu projekta oslikavane su platnene torbe koje će podijeliti građanima, a izradile su i tematske plakate koje  će prezentirati učenicima škole.

Na uređenim štandovima ispred zgrade Pučkog otvorenog učilišta Otočac učenici će prezentirati svoje radove te dijeliti građanima prikladne letke tiskane uz svesrdnu pomoć UNDP-a i prigodno oslikane platnene torbe izrađene uz sponzorstvo Hrvatske gospodarske komore Otočac.

Pogledajte Foto-galeriju nakon provedene akcije.

Obilježavanje Međunarodne godine šuma u Otočcu

Autor: Danka Premuž, 18. 3. 2011.

Pogledajte Foto-galeriju nakon provedene akcije.