Gledali smo: San ivanjske noći

Autor: Danka Premuž, 21. 3. 2011.

Učenici 1. razreda zanimanja ekonomist te 1. i 2. razreda gimnazije u srijedu, 16. ožujka 2011.  gledali su predstavu San ivanjske noći u kazalištu Gavella, u Zagrebu.

Dana 16.ožujka 2011. učenici Srednje škole Otočac otputovali su u Zagreb na kazališnu predstavu. Riječ je već o redovitom posjetu kazalištu tijekom nastavne godine. Treba istaknuti da učenici u neposrednom susretu sa scenom  najintenzivnije dožive dramski tekst, ali i osjete svu čaroliju i ljepotu kazališne umjetnosti.

Takva putovanja planiramo u okviru nastave hrvatskog jezika i služe za stjecanje znanja u svim nastavnim područjima ovog predmeta. Često se kao problem nameće najbolji mogući odabir predstave jer su u  prvom planu lektirni naslovi.

Budući da se na repertoarima naših kazališta sve rjeđe mogu pronaći upravo takvi komadi zadovoljstvo je bilo pronaći tako čaroban i vrijedan naslov kao što je  Shakespearova komedija San ivanjske noći.

Predstava je odigrana u Gaveli sa uistinu prestižnom glumačkom postavom. No ipak najljepša priča ove predstave odnosi se na scenografiju koja je uspjela u potpunosti dočarati atmosferu sna i onog zbunjujućeg raspoloženja kada nismo sigurni sanjamo li ili je to java. Predstava je trajala dva sata, a publika je bez daha pratila svaki prizor do samog završetka.

Glumci su nagrađeni obilnim pljeskom i prisiljeni da se čak tri puta vrate pokloniti publici.

Ovaj put predstavu su gledali učenici I. gim., I ek. i II.gim. i kako je većini ovo prvi susret s kazalištem, ovakav odabir,  je pun pogodak Ovako kvalitetnim predstavama kod učenika će se razviti potreba odlaska u kazalište i nakon završetka školovanja.

Kao potvrdu navedenog prilažemo učeničke dojmove kao najbolju ilustraciju njihovog zadovoljstva.

Prof. Snježana Orešković

Priloženi dokumenti:
Dojmovi_s_predstave.doc (27.50 KB)

Gledali smo: San ivanjske noći

Autor: Danka Premuž, 21. 3. 2011.

Prof. Snježana Orešković

Priloženi dokumenti: