Akcija za riječke beskućnike

Autor: Ivanka Kranjčević-Orešković, 21. 3. 2011.

Prvi je put u Otočcu upriličena humanitarna akcija za beskućnike u prihvatilištu Ruže sv. Franje u Rijeci.

Organizirana je na inicijativu vjeroučitelja naše škole Darija Koščaka, koji nam je rekao kako je cilj akcije prikupljanje prehrambenih i higijenskih potrepština te novčanih priloga za beskućnike u tome riječkom prihvatilištu, nesretne ljude koji su stjecajem okolnosti ostali bez posla, obitelji, a onda i bez samopoštovanja.

Akcija je organizirana danas, a štand na kojem su priloge građana preuzimali učenici volonteri iz četvrtih razreda gimnazije i ekonomskog smjera našao se uz štandove na kojima se obilježavao Svjetski dan šuma. Odaziv građana bio je prilično skroman, no dobra volja zahvaljujući osviještenim pojedincima ipak je pokazana. Prikupljene su manje količine prehrambenih i higijenskih potrepština, muške odjeće te novčanih priloga. To je i dobar pokazatelj da slične akcije u našem gradu mogu imati rezultata, pogotovo ako postanu redovitije, medijski bolje oglašene, i stvore građanske navike pomaganja potrebitima i na ovaj način.   M.K.G.

Akcija za riječke beskućnike

Autor: Ivanka Kranjčević-Orešković, 21. 3. 2011.